Redmi Note 12 Pro telefonda model numarası e-Devlet'teki ile uyuşmuyor

RemziDemirli

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hocam, 2 hafta önce internetten, ithalatçı garantili Redmi Note 12 Pro 5G modelini aldım ve bu telefonla ilgili 2 sorum olacak. Haliyle, telefonu elime aldığımda ilk baktığım şey IMEI kaydı idi. Telefonun IMEI numarasını e-Devlet üzerinden sorguladığımda, Redmi Note 12 Pro yazıyordu, fakat bendeki model sadece Pro değil, Pro 5G. Ayrıca, telefonun ayarlar bölümündeki model numarası, e-devlettekiyle birebir uyuşmuyor. "acaba bu telefon yurt dışı da onlar mı IMEI attılar?" diye aklıma gelmiyor değil. Bilen biri yardım ederse çok sevinirim. Ayrıca, birkaç gün önce de telefonu güncellemeye baktığımda güncelleme yok diyor.

Normalde, bu model HyperOS kullanıyor fakat bende MIUI 14.0.6 yüklü. Biraz araştırdıktan sonra telefonda yüklü olan ROM'un sahte olduğunu ve güncellemeleri bu yüzden almadığını öğrendim. İnternette, cihaza orijinal ROM atma yöntemleri var, fakat o riski göze alamıyorum. Telefonun kendisi sahte değil, sapasağlam çalışıyor, göstermesi gereken performansı da gösteriyor. Bir tek bu iki sorun aklımı çeldi. Sizce bu durumda ben dolandırıldım mı ve ne yapmam gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı