Redmi Note 8 Pro Bluetooth kulaklık ile seste kopma oluyor

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, QCY HT05 Melobuds ANC kulaklığı satın aldım. Telefonum Redmi Note 8 Pro'da sürekli seste kopmalar oluyor. 5 saniye var 5 saniye yok gibi.

Bilgisayara Bluetooth adaptör ile bağladığımda hiçbir sorun yok kulaklıkta, annemde de aynı model telefon var onda da bir sorun olmuyor.

Telefonun Bluetooth'unda bir sorun var desem önceden QCY T19 kullanıyordum (kutusu kayboldu) onda bir sorun yoktu. Telefonla kulaklık uyumlu değil desem annemde de Redmi Note 8 Pro var onda sorunsuz çalışıyor.
Yazılımdan olabilir diye düşündüm, annemin telefonunda 12.5.8 global ROM bende 12.5.6 Endonezya ROM'u vardı. Global ROM atmaya çalıştım dokunmatik çalışmadı, Endonezya ROM'una geri döndüm.

Geliştirici ayarlarından Bluetooth sürümünü değiştirmeyi de denedim, hepsinde var aynı sorun. Kulaklıkta tek kulak bağlayınca bir sorun olmuyor fakat iki kulaklığı aynı anda bağlayınca sorunlu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard reset denenebilir. Bence de yazılımsal. EEA ROM deneyebilirsiniz.
Hard reset denedim, en son Global ROM denediğimde dokunmatik çalışmadı Endonezya'ya geri döndüm. EEA da deneyebilirim ama cihazı brick etmek de istemiyorum MTK cihazlarda sıkıntı oluyor ROM atarken vs.
Başka bir çözüm yolu varsa önce onu denemek isterim.

Hard reset denedim, en son global ROM denediğimde dokunmatik çalışmadı Endonezya'ya geri döndüm. Eea da deneyebilirim ama cihazı brick etmek de istemiyorum MTK cihazlarda sıkıntı oluyor ROM atarken vs.
başka bir çözüm yolu varsa önce onu denemek isterim.

MTK aslında daha kolay geliyor bana. Bir sıkıntı çıkarsa patchler, uygulamalar var direk oluyor. Maalesef başka bir şey gelmiyor aklıma.

Şuan Mi Flash yazılımıyla EEA MIUI 12.5.15 Android 11 ROM yazdırıyorum bakalım bir değişiklik olacak mı.

Sorun çıkacağını sanmam. Globaldede nasıl dokunmatik sorunu var anlamadım.
Bende anlamadım, son sürüm TWRP kurunca onda da dokunmatik çalışmıyor. Hatta spesifik olarak sadece TWRP 3.6 sürümünde dokunmatik çalışıyor, 3.5.2 ve 3.7.0 denedim. Ekran orijinal hiç değişmedi, zaten donanımsal bir arıza olsa hiçbir yerde çalışmaması gerekirdi.

Bende anlamadım, son sürüm TWRP kurunca onda da dokunmatik çalışmıyor. Hatta spesifik olarak sadece TWRP 3.6 sürümünde dokunmatik çalışıyor, 3.5. 2 ve 3.7. 0 denedim. Ekran orijinal hiç değişmedi, zaten donanımsal bir arıza olsa hiçbir yerde çalışmaması gerekirdi.

Hocam her TWRP her MIUI'a uyumlu değil. Ondan oluyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı