Redmi telefon ROM atma

OmerBRN

Centipat
Makaleler
4
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 4460 3.20GHz
GTX960 (2GB) Ekran Kartı
DDR3 8GB 1600MHz RAM
256SSD(SAMSUNG) , 320HDD(WD BLUE)
Gigabyte Z97X Gaming 3
Selamlar dostlarım. Kardeşim şu an Redmi 8A (Snapdragon 439 - 2/32) kullanıyor. Telefon hem yaşlı olmasıyla hem de yetersiz olmasıyla MIUI 10 / Android 9 ile kasıyor. Ve MIUI'da bayağı yoruyor. Android 7 yapmayı düşünüyorum fakat bu işin çok riskli olduğunu, yapmak için belirli işlemler yapmamız gerektiğini vs. duydum. Ne yapmalıyım? Telefonun IMEI'si hiç önemli değil, ki zaten yurt dışı bir cihaz. Hat takmadan kullanacak kendisi. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon anladığım kadarıyla Android 9 ile çıkış yapmış. O cihaza Android 7 ROM bulamazsınız, tavsiyem AOSP ROM'ları araştırmanız.

ROM atmak yanlış bir şey yapmadığınız sürece riskli değil. Cihazdan cihaza ufak farklılıklar olduğu için kendi cihazınız hakkında araştırma yapmanız lazım.

Telefon anladığım kadarıyla Android 9 ile çıkış yapmış. O cihaza Android 7 ROM bulamazsınız, tavsiyem AOSP ROM'ları araştırmanız.

ROM atmak yanlış bir şey yapmadığınız sürece riskli değil. Cihazdan cihaza ufak farklılıklar olduğu için kendi cihazınız hakkında araştırma yapmanız lazım.
Peki direk bilgisayara bağlayıp bir kkaç tane programla yüklediğimde herhangi bir şey istermi benden? Root atmalısın diyenleri görmüştüm. Bu arada bu cihaz Android 9 ile çıkış yaptı evet , fakat Android 9 gerçekten ağır geliyor bu cihaza. Ne yapmalıyım? İşten hiç anlamıyorum çünkü.

Peki direk bilgisayara bağlayıp bir kkaç tane programla yüklediğimde herhangi bir şey istermi benden? Root atmalısın diyenleri görmüştüm. Bu arada bu cihaz Android 9 ile çıkış yaptı evet , fakat Android 9 gerçekten ağır geliyor bu cihaza. Ne yapmalıyım? İşten hiç anlamıyorum çünkü.
Root atmak zorunda değilsin ama atarsan daha iyi olur. Dediğim gibi en iyi seçenek AOSP ROM atmak olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı