Rehber Recovery Renegade Project Destekli Cihazlara WindowsARM Kurma

O hiçbir modele benzemediği için ACPI yapılamaz. ACPI'siz biri portlar belki.

ACPI tam ne oluyor kusuruma bkmayında biraz yeni öğreniyorum.

Arkadaşın adımlarına kadar geldim sadece output kısmı yoktu yeniden başlatınca Fastboot'a atıyordu.

"Userdata" bölümünü sileceğiz bunun için "rm 21" yazıyoruz.
"mkpart ESP FAT32 1611MB 2100 MB" komutu ile EFI bölümü oluşturuyoruz.
"mkpart Win NTFS 2100 MB 60GB" Windows bölümü oluşturuyoruz.
"mkpart pe FAT32 60GB 66 GB"Windows pe bölümü oluşturuyoruz, sonradan bu bölümü silip Windows bölümüne ekleyebiliriz.
"mkpart userdata ext4 66 GB 123GB" Android sistemi için gerekli olan data bölümümüzü oluşturmak için gerekli olan komut.
"p" yazarak ESP bölümümüz numarasını öğreniyoruz ve "set "numara" ESP on" ile ESP bölümünün boot bayrağını oluşturuyoruz.

Hocam ben burayı sildimde Redmi Note 11 Pro 5G veux cihazımda telefona stok ROM kurmaya çalıştığımda data hatası alıyordum data yı ayarladım bir şekilde ama şu an internal Storage yok gözüküyor TWRP'de ve telefon 32 GB gözüküyor nedense acil yardım eder misiniz hocam ne isterseniz yaparım.

Son düzenleme:
Şu an stok yazılımı yeniden flaşlıyorum bakalım çözülecek mi ama az önce 32 GB gözüküyordu user data yı 109 GB yaptım değişecek mi merak ediyorum abi.

TWRP'den Parted'e girip "p" yazar misin?

Şu an stok yazılımı yeniden flaşlıyorum bakalım çözülecek mi ama az önce 32 GB gözüküyordu user data yı 109 GB yaptım değişecek mi merak ediyorum abi.

Şu an 128 gözüküyor abi ama nedense telefon TWRP'den Advanced widedan ınternal storege yi seçince ınvalid Partition selection hatası veriyor.
Acaba hatalımı yaptım abi.

Bu çıktı abi
Ne yapmalıyım abim lütfen bak abi.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    139,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Şu an 128 gözüküyor abi ama nedense telefon TWRP'den Advanced widedan ınternal storege yi seçince ınvalid Partition selection hatası veriyor.
Acaba hatalımı yaptım abi.

Bu çıktı abi
Ne yapmalıyım abim lütfen bak abi.
Bu hangi telefon modeli?

Userdata partisyonuna dosya sistemi atamamışsın. İnternetim çok yavaş olduğu için cevap veremiyorum, site bile yüklenmiyor.

Userdata partisyonunu silip tekrar oluştur, en son aşağıdaki komutu yaz
mkfs userdata ext4

Son düzenleme:
Userdata partisyonuna dosya sistemi atamamışsın. İnternetim çok yavaş olduğu için cevap veremiyorum, site bile yüklenmiyor.

Userdata partisyonunu silip tekrar oluştur, en son aşağıdaki komutu yaz.
mkfs userdata ext4

Abim en son böyle oldu olmuşmu vallahi.
mkpart userdata ext4 12.3GB 121GB
Bunu yazdıktan sonra şimdi stok ROM'u yeniden atacağım bakalım düzelecek mi?
Şimdiden teşekkürler abim.

Userdata partisyonunu silip tekrar oluştur, en son aşağıdaki komutu yaz.
mkfs userdata ext4

Abi bir de ben bunu yapıyorum ama telefon her yeniden başladığında eski haline dönüyor neden.
Ext4 formatı gidiyor yeniden.

Dosya Ekleri

• 2.JPG
    2.JPG
    150,1 KB · Görüntüleme: 8
Dene bakalım, her şey normal gözüküyor.

Orada normal ama işte yeniden başlayınca eski haline dönüyor şu an TWRP'den ext4 yaptım stok ROM kuruluyor abi bakalım sonuç ne olacak.
Ama halan TWRP'deki ınternal Storage'ye Advanced wipedan girip repair file System dediğimde ınvalid Partition selection hatası ama datayı seçtiğimde normal duruyor abi.

Yeni konular

Geri
Yukarı