Renk körlüğü pilot olmaya engel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış Bilgilendirme
Sivil havacılık için konuşuyorum zaten. Askeriye'de kimse size anlaşmalı hastaneye gidin 1. sınıf sağlık raporu alın demez zaten.

Engel değildir arkadaşlar. Renk körleri de pilot olabilir. Rakamların bir kısmını göremeseniz bile yapılan farklı testler var. Bunlardan geçerek 1.sınıf sağlık sertifikasını alabilirsiniz.
Sivil havacılık için konuşuyorum zaten. Askeriye'de kimse size anlaşmalı hastaneye gidin 1. sınıf sağlık raporu alın demez zaten.
Hayır. Sivil veya askeri farketmez. Renk körü testini geçemeyen aday direk elenir ve sağlık raporu alamaz.

Hayır. Sivil veya askeri farketmez. Renk körü testini geçemeyen aday direk elenir ve sağlık raporu alamaz.

Yorumunuz çok komik gerçekten. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz. Yanlış bildiğiniz bir şeyde bu kadar iddialı olmanız ilginç. Renk körü 1. Sınıf sağlık sertifikası alanı gözümle gördüğüme mi inanayım size mi? Renk körlüğünün derecesinin ölçüldüğü testler ile sağlık sertifikası almak mümkün.

Renk körü olup pilot olmak isteyen arkadaşları bu şekilde yalan yanlış bilgilerle yönlendirmeyin. Hiçbir şey bilmiyorsanız JAR'a göre gerekli şartları yazıyor, açın okuyun.

Yorumunuz çok komik gerçekten. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz. Yanlış bildiğiniz bir şeyde bu kadar iddialı olmanız ilginç. Renk körü 1. Sınıf sağlık sertifikası alanı gözümle gördüğüme mi inanayım size mi? Renk körlüğünün derecesinin ölçüldüğü testler ile sağlık sertifikası almak mümkün.

Renk körü olup pilot olmak isteyen arkadaşları bu şekilde yalan yanlış bilgilerle yönlendirmeyin. Hiçbir şey bilmiyorsanız JAR'a göre gerekli şartları yazıyor, açın okuyun.
Ben okurum sen canını sıkma böyle bir şeye de. Benim asıl merak ettiğim başka bir şey var. Senin meslek nedir? Alanın nedir acaba bu kadar iddaalı konuşuyorsun? Ben biraz havacılıktan anlarım da çünkü. Seni merak ettim. Ayrıca nerede ve kimi gördün sertifika alan? Hastane hangisiydi? Sen bunları bir cevapla bakalım önce.

Sivil havacılık sağlık kurallarına göre Sınıf 1 ve Sınıf 2 sağlık sertifika adaylarında görevlerini emniyetle yerine getirmelerini engelleyecek, konjenital ya da edinsel, akut ya da kronik herhangi bir görme fonksiyonu bozukluğu, aktif patolojik bir durum, bu bölgenin cerrahisine ya da travmasına bağlı sekel olmamalıdır.

Sivil havacılığın sitesinden. Renk körlüğünü engelleyen unsurlar da yasak.

Sivil havacılık sağlık kurallarına göre Sınıf 1 ve Sınıf 2 sağlık sertifika adaylarında görevlerini emniyetle yerine getirmelerini engelleyecek, konjenital ya da edinsel, akut ya da kronik herhangi bir görme fonksiyonu bozukluğu, aktif patolojik bir durum, bu bölgenin cerrahisine ya da travmasına bağlı sekel olmamalıdır.

Sivil havacılığın sitesinden. Renk körlüğünü engelleyen unsurlar da yasak.

Kesinlikle. Aynen bu ifade yer alır. Ayrıca hastanelerde yapılan renk körü testi zaten kabul edilen minimum seviye için yapılan renkler içinde rakam okuma testidir. Bunu eğer yapamıyorsan bu sertifikayı A-LA-MAZ-SIN:) Bu kadar basit.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı