Resident Evil'ın hikayesi var mı?

MehmetSLH

Hectopat
Makaleler
1
Birazdan RE6 alacağım PS4'e 2 kişilik olduğu için. Çok derin bir hikayesi var mı, yoksa 6'dan başlasak hikayeyi anlar mıyım? RE1, 2, 3, 4 ve 5'i oynamaya gerek var mı 6'nın hikayesini anlamak için?

Hayır gerek yok bence. Amacın Online oynamak ise böyle bir uğraş içine girmene gerek yok. Takip edilebilir bir hikayesi var ancak kendin meraklanmadıkça bu senin için çok sıkıcı bir uğraş olur tüm oyun serisini baştan oynamak. 6. oyun kendi başına başlayan ve biten bir hikayesi var eğer sararsa seni diğer oyunlarada göz atabilirsin.

Bildiğim kadarıyla yok. Operation Raccoon City diye ufak bir oyunları vardı ama online oynanılabilir miydi ana hikayesi hatırlamıyorum.
Resident Evil Revelations 2 split screen oluyor diye biliyorum. Ben PS4'te oynamıştım.

Anladım RE6 sıkıcı gelmez inşallah zaten indirimde 35 TL ne olabilirki en fazla sıkılıp atarım cevaplarınız için sizlere minnettarım çok teşekkürler iyi akşamlar.

6. oyunun hala gideri var. Grafikler günümüzde bile çok sırıtmıyor. Aksiyon tabanlı bir oyun ve 4-5 tane karakterin gözünden tek bir hikayeyi anlatması oyunun temposunu sıkıcılaşmasını engelliyor. Sürekli farklı karakterle ile ve mekanlarla tempoyu diri tutmayı başarıyor. Kendini tekrarlamıyor ve en sonunda tüm karakterlerin yolları birbirleriyle kesişiyor falan değişik bir şeyler denemişler 6. oyunda ve genel olarak başarılı oldular. Korkunç mu dersen hiç değil ama aksiyonu sarıyor işte.

6. oyunun hala gideri var. Grafikler günümüzde bile çok sırıtmıyor. Aksiyon tabanlı bir oyun ve 4-5 tane karakterin gözünden tek bir hikayeyi anlatması oyunun temposunu sıkıcılaşmasını engelliyor. Sürekli farklı karakterle ile ve mekanlarla tempoyu diri tutmayı başarıyor. Kendini tekrarlamıyor ve en sonunda tüm karakterlerin yolları birbirleriyle kesişiyor falan değişik bir şeyler denemişler 6. oyunda ve genel olarak başarılı oldular. Korkunç mu dersen hiç değil ama aksiyonu sarıyor işte.

Bu bir spoiler değildir inşallah.🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı