Riot Forge kapanıp Riot Games küçülme kararı aldı

Failox

Decapat
Daha fazla  
Riot Games yeni aldığı karar ile küçülmeye gidecek.

-Lor oyunun bütçesi minimum düzeye düşürüldü.
-Indie firmaların LoL evreni çatısı altında oyunlar yaptığı Riot Forge kapandı.
-500 kişi işten çıkarılacak.
-Ana oyunlara odaklanılacak.

Az ve öz içerik üretmeye karar vermeleri güzel ama Riot Forge'nin tutmaması bence çok kötü oldu.
LoL evrenini hikayeli bir oyunda öğrenmek güzel bir seçenekti.

Kaynak: Riot Games, 500 Kişiyi Birden İşten Çıkaracak

Son düzenleyen: Moderatör:
Riot Forge kapandı mı? Son çıkacak pixel oyunu n'olacak?

Ama Riot Forge'u da çöp için kullanıyorlardı. Koca Runeterra'da hikaye potansiyelli oyunlar varken çöpe harcadılar.
Bandle Tale'den sonra yeni bir Riot Forge oyunu çıkmayacak. Kapatacaklar.

Riot bir ara MMORPG çıkaracak deniliyordu. Ona ne olacak?
O direkt Riot Games'e bağlı bir oyun diye biliyorum. Onun da fişini çekerler mi bilemeyeceğim.

Riot bir ara MMORPG çıkaracak deniliyordu. Ona ne olacak?
O direkt Riot Games'e bağlı bir oyun diye biliyorum. Onun da fişini çekerler mi bilemeyeceğim.
Evet. Riot Forge "Fikriniz varsa gelin birlikte oyun yapalım" projesiydi. MMORPG direkt Riot'a ait.

Bandle Tale'den sonra yeni bir Riot Forge oyunu çıkmayacak. Kapatacaklar.
Bu oyunla sonlanıyor yani, tamamdır.

PBETR Instagram'ında daha detaylı açıklama yapılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Benim açımdan çok üzücü bir haber oldu, League of Legends evrenine merakım olduğu için Riot Forge oyunlarının farklı hikayeleri farklı oyun formatlarında anlatması çok güzeldi.

Benim açımdan çok üzücü bir haber oldu, League of Legends evrenine merakım olduğu için Riot Forge oyunlarının farklı hikayeleri farklı oyun formatlarında anlatması çok güzeldi.
Riot Forge oyunları adam akıllı hikaye anlatmıyordu ki. Basit oyunlardan ibaretlerdi.

Riot Forge oyunları adam akıllı hikaye anlatmıyordu ki. Basit oyunlardan ibaretlerdi.
Ruined King'i yeni bitirdim. Bence kötü değildi. Hikayeye bayağı giriyor ve strateji mekaniği fena değildi. Sadece orta oyunda çok tekrara düşüyor. Biraz daha özenilse olacakmış gibi.

Ruined King'i yeni bitirdim. Bence kötü değildi. Hikayeye bayağı giriyor ve strateji mekaniği fena değildi. Sadece orta oyunda çok tekrara düşüyor. Biraz daha özenilse olacakmış gibi.
Ruined King başlı başlına ayrı bir konu hocam. O zaten Riot Forge duyurulmadan yapılmaya başlanmıştı ve zaten hem o yılki Ruined King etkinliğine özel bir şeydi, hem de büyük beklentilerin yer sahibiydi.

Fakat Convergence, Mageseeker öyle değildi. Hikayede adam akıllı bir ilerleme göstermediler. Çok basit ve işe yaramaz şeyler hakkında ilerleme sağladılar. Hadi yine Mageseeker'da ufak ilerlemeler oldu ama hâlâ hikayede mühim ilerlemeler yaşanmadı.

Zaten bunun farkına varıp da son yayınlanan /dev videosunda hikayeyi toparlayacaklarını, tutarsız olan yerleri düzelteceklerini söylediler.

Ruined King başlı başlına ayrı bir konu hocam. O zaten Riot Forge duyurulmadan yapılmaya başlanmıştı ve zaten hem o yılki Ruined King etkinliğine özel bir şeydi, hem de büyük beklentilerin yer sahibiydi.

Fakat Convergence, Mageseeker öyle değildi. Hikayede adam akıllı bir ilerleme göstermediler. Çok basit ve işe yaramaz şeyler hakkında ilerleme sağladılar. Hadi yine Mageseeker'da ufak ilerlemeler oldu ama hâlâ hikayede mühim ilerlemeler yaşanmadı.

Zaten bunun farkına varıp da son yayınlanan /dev videosunda hikayeyi toparlayacaklarını, tutarsız olan yerleri düzelteceklerini söylediler.
Mageseeker oynamadığım için pek bir şey söyleyemeyeceğim hocam. Zaten Sylas'ın hikayesinin sadece başlangıç kısmını biliyorum.

Ama uzaktan bakınca da pek parlak gözükmüyor. Ortalama bütçe ortalama ezberlenmiş içerikler. Firmaları toplayıp bir çatı altında oyun yaptırmak, pek başarı getirmiyor herhalde.
Microsoft da patladı, Riot Forge de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı