Çözüldü Root yetkisiyle Play Store'u sildikten sonra geri nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fnaftr

Femtopat
Daha fazla  
Root yetkisiyle Play Store'u ve play hizmetlerini sildim. Ama sonra bazı uygulamalar hata vermeye başladı. İnternetten APK indirip kurmaya çalışınca mevcut bir paketle çakıştığından uygulama yüklenemedi hatası veriyor. Play Store paket adı olan ya da alakalı olan paket adlarını da bulup root yetkisiyle silip tekrar denememe rağmen yine olmadı. Stock ROM'a geri dönmek de istemiyorum. Başka fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kusura bakmayın 1 yıl sonra döndüm 🥲.stock ROM attım düzeldi. Yine de cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
Telefonunuzu sıfırlayın. Çünkü bütün hizmetler geri geliyor.

Öyle bir şey yok, silinen uygulamalar geri gelmez.

GApps indirip TWRP ile flashlayın.

Root yetkisiyle Play Store'u ve play hizmetlerini sildim. Ama sonra bazı uygulamalar hata vermeye başladı. İnternetten APK indirip kurmaya çalışınca mevcut bir paketle çakıştığından uygulama yüklenemedi hatası veriyor. Play Store paket adı olan ya da alakalı olan paket adlarını da bulup root yetkisiyle silip tekrar denememe rağmen yine olmadı. Stock ROM'a geri dönmek de istemiyorum. Başka fikri olan var mı?

Öyle bir şey yok, silinen uygulamalar geri gelmez.

GApps indirip TWRP ile flashlayın.

Get Apps'te Play Store'den indir diyor TWRP'yi. Hem indirip denemiştim TWRP Official App'i. Flash'a basıyorum, uygulamadan atıyor. Bu arada sadece root var bende, TWRP yok. Ayrıca formatlayınca belki uygulamalar da gelmeyebilir ve önemli dosyalarım var, o yüzden formatlamak ya da stock ROM'a dönmek son çarem.

Derken? Stock ROM'da değil misiniz?

Zaten stock ROM'dayım. Demek istediğim yeniden stock ROM atıp verilerimi kaybetmek istemiyorum.

Güncelleme geldi. Telefonu güncellersem sorun düzelir mi? Yoksa brick olabilir mi?

Tamam başardım Play Store'u yüklemeyi. Kök dizininden APK'sını kurdum çalıştı. Ama bu sefer de Play Store internetim olmasına rağmen çevrimdışı gösteriyor. Kullanamıyorum. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Get Apps'te Play Store'den indir diyor TWRP'yi. Hem indirip denemiştim TWRP official App'i. Flash'a basıyorum, uygulamadan atıyor. Bu arada sadece root var bende, TWRP yok. Ayrıca formatlayınca belki uygulamalar da gelmeyebilir ve önemli dosyalarım var, o yüzden formatlamak ya da stock ROM'a dönmek son çarem.

Zaten stock ROM'dayım. Demek istediğim yeniden stock ROM atıp verilerimi kaybetmek istemiyorum.

Güncelleme geldi. Telefonu güncellersem sorun düzelir mi? Yoksa brick olabilir mi?

Get Apps'te Play Store'den indir diyor TWRP'yi. Hem indirip denemiştim TWRP official App'i. Flash'a basıyorum, uygulamadan atıyor. Bu arada sadece root var bende, TWRP yok. Ayrıca formatlayınca belki uygulamalar da gelmeyebilir ve önemli dosyalarım var, o yüzden formatlamak ya da stock ROM'a dönmek son çarem.

Tamam başardım Play Store'u yüklemeyi. Kök dizininden APK'sını kurdum çalıştı. Ama bu sefer de Play Store internetim olmasına rağmen çevrimdışı gösteriyor. Kullanamıyorum. Bilgisi olan var mı?

Play Store ile uğraşmak yerine Aura Store var onu deneyebilirsiniz. Ya da gbox inderebilirsin. Eger Google Play yüklemekte zorlanmışsaniz.

Sorunuza cevap vereyim bir de.
Çevrimdışı ise, uygulama bilgisinde internete erişim büyük ihtimalle kapalıdır. Acarsaniz duzelir.

MicroG magisk modülü işinizi görür. Kurulum aşamasında hem FakeStore hem de orijinal playstore ve GMS apk dosyalarını gerekli olan yerlere(system/priv-app ya da system/app değişiklik gösterebilir) kurup gerekli r-w izinlerini verecektir. Rootu da magisk ile atmadıysanız mecburen sildiğiniz apkların kök dizinde hangi konumda olduğunu öğrenip kendiniz manual TWRP dosya yöneticisinden o dizine atıp izinlerini güncellemeniz gerekecek. Bu kısma hakim değilim bu işlerle uğraşalı çok uzun zaman oldu o yüzden izinler konusunda bir şey diyemeyeceğim farklı chmod ıvır zıvır ile alakalı şeyler vardı hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı