RTX 2060 sistem mavi ekran hatası

KaraAncalagon

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba,

İlk konuma bakabilirsiniz, 2 - 3 gün mavi ekran almadan bilgisayarı kullanmıştım. Tekrar mavi ekran hataları almaya başladım, sorun bu sefer RAM kaynaklı olabilir mi? Memtest ve Windows bellek tanılama yaptım belleklerin ikisi de 0 hata gözüküyor.
Manuel olarak XMP yapmayı veya XMP'yi tamamen kapatmayı denedim mavi ekran hatası almaya devam ettim. Minidump dosyalarını paylaşıyorum.

Sistem.
ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC)
2 X Corsair 8 GB Vengeance LPX siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 OC.
XPG 512 GB Spectrix S40G.
AMD Ryzen 5 3600.
Power Boost X-59 RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.

Son düzenleme:
Minidump dosyalarınızı paylaşmayı unutmuşsunuz.

Baba akü yok.

Dosyanızı herkese açık şekilde paylaşın lütfen.

Screenshot_4.png

Enakdarlar goltuuun altında galıp beni ara.

1. CPU-Z programını kaldırın.
  2. Komut istemi CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  3. Yine komut istemini yönetici olarak çalıştırıp verifier yazın ve Driver Verifier Manager'ı açın. Daha sonra Create standard settings'i seçip İleri'ye tıklayıp Automatically select unsigned drivers'i seçip İleri'ye tıkladıktan sonra işlemin tamamlanmasını bekleyin ve sisteminizde imzasız sürücü olup olmadığını kontrol edin.
  4. MemTest86 ile belleklerinizi test edin. Sonucunu bizimle paylaşın.
    Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
CPU - Z programını daha önce kaldırmıştım. Eğer ondan kaynaklı görünüyorsa acaba dosya kalıntıları kalmış olabilir mi? Eğer kaldıysa nasıl kaldırabilirim?
Son aldığınız hatada görünüyor, demek ki kalıntıları var. Program ekle kaldır'dan kaldırdıktan sonra CCleaner tarzı program ile temizlik yapabilirsiniz ancak CCleaner'in ayarlarından izlemeyi kapatın aksi halde minidump dosyalarınızı da siler. Veya CCleaner'i çalıştırdıktan sonra onu da kaldırın sisteminizden.

Üstteki mesaja eklemeler yapacağım onu takip edin.

1. CPU-Z programını kaldırın.
  2. Komut istemi CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  3. Yine komut istemini yönetici olarak çalıştırıp verifier yazın ve Driver Verifier Manager'ı açın. Daha sonra Create standard settings'i seçip İleri'ye tıklayıp Automatically select unsigned drivers'i seçip İleri'ye tıkladıktan sonra işlemin tamamlanmasını bekleyin ve sisteminizde imzasız sürücü olup olmadığını kontrol edin.
  4. MemTest86 ile belleklerinizi test edin. Sonucunu bizimle paylaşın.
    Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cceaner ile genel temizlik ve kayıt defteri temizliği yapıp uygulamayı kaldırdım.
Hwmonitor uygulaması vardı sıcaklık takibi için belki ilişkilidir diye o uygulamayı kaldırdım.
2. ve 3. kısımları uyguladım imzasız herhangi bir sürücü yokmuş.
4. madde ise memtest86 ile daha önce belleklerimi test etmiştim hata ile karşılaşmamıştım fakat en kısa zamanda belleklerimi tek tek test edip sonuçları paylaşacağım.
İlginiz için teşekkürler umarım yaptığımız işlemler ile ilerleme kaydetmişizdir.

Durumu gözlemlemeye devam edin. Bildirim gelmesi adına yazıyorum,üst üste yazınca bildirim gitmiyor. Yeniden hata alırsanız yeni oluşan dosyalarınızı bizimle paylaşın elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Geri
Yukarı