RTX 2060'dan RTX 3060'a geçilir mi?

Mert1337

Hectopat
Arkadaşlar şu anki kullandığım ekran kartı MSI Ventus RTX 2060 ve ısınan bir model oyunlarda 82 dereceye kadar çıkıyor ve fanlar %100 de çalışıyor. Kasam önü mesh olmadığı için pek de hava giremiyor o yüzden ısınıyor. Sorum şu RTX 2060 kartından güzel kendini soğutan örneğin: ASUS GeForce Rog Strix RTX 3060 O12G V2 Gaming 12 GB GDDR6 192 Bit 1912 Mhz OC 2 HDMI ve 3 DP RGB Ekran Kartı : Amazon.com.tr: Bilgisayar https://www.amazon.com.tr/dp/B08WHM...olid=1QKK156IA367T&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it bunlara geçilir mi? Ve şu anki modelimi satsam 2.el piyasası ne kadardır? İşlemcim de i5 10600 az darboğaz yapar diyorlar ileride oyunlar geliştikçe en yüksek ayarlarda rahat oynarsın gibi şeyler duydum doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kart o kasada 82 dereceye çıkıyorsa ROG Strix'in ısınmayacağının da bir garantisi yok. Sıcak bir ortamda tüm kartlar ısınır. Bütçeyi geniş ve iyi soğutan bir kasa ile normal bir RTX 3060 yapabilirsin.

Son düzenleme:
O kart o kasada 82 dereceye çıkıyorsa ROG STRIX'in ısınmayacağının da bir garantisi yok. Sıcak bir ortamda tüm kartlar ısınır. Bütçeyi geniş ve iyi soğutan bir kasa ile normal bir RTX 3060 yapabilirsin.

Hocam eskiden Frisby kasam vardı değiştirdim Cooler Master geçtim hala aynı bir şey değişmedi işlemcim de ısınıyordu bayağı 80 85 derece ona fan aldım sorun çözüldü.

Hocam eskiden Frisby kasam vardı değiştirdim Cooler Master geçtim hala aynı bir şey değişmedi işlemcim de ısınıyordu bayağı 80 85 derece ona fan aldım sorun çözüldü.

Mevcut kartının normal bir ortamda böyle çalışması gerekiyor. İşlemci kısmı fark eder çünkü ona taktığın soğutucunun stok fana kıyasla ısıyı emecek bir yapısı ve bakır boruları var. Ekran kartında durum daha farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mevcut kartının normal bir ortamda böyle çalışması gerekiyor. İşlemci kısmı fark eder çünkü ona taktığın soğutucunun stok fana kıyasla ısıyı emeyecek bir yapısı ve bakır boruları var. Ekran kartında durum daha farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilmiyorum kasanız ısınıyorsa kendini iyi soğutan model alın falan diyorlardı ben kasa değiştirmesem bu sorunu çözmemizin yolu yok mu?

Bilmiyorum kasanız ısınıyorsa kendini iyi soğutan model alın falan diyorlardı ben kasa değiştirmesem bu sorunu çözmemizin yolu yok mu?

Kasa ısınıyorsa asıl çözüm iyi kasa almaktır. Örneğin GPU sıcaklığında sana attığım kasa Corsair 275R gibi bir modele 15 derece fark atıyor.

Screenshot_5.png

Geri
Yukarı