RTX 2070 sistemde Red Dead Redemption 2 takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

janjak

Decapat
Daha fazla  
Dün oyunu üçüncüye oynamak için yükledim. 2 dakika geçmeden donmalar başladı. FPS 10 veya altına düşüyor. Daha önce hiç yaşamamıştım. Denedim çoğu şeyi fakat bir türlü çözüm bulamadım. Bilgisayarım da ASUS ROG STRIX RTX 2070 ekran kartı var. Normalde yaşamamam gereken ve daha önce de yaşamadığım bir problem. Delirmek üzereyim vallahi. Allah aşkına bir yardımcı olun.

1628245150330.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sanki fazla ısınıyor gibi, ayrıca PSU marka/model & kapasitesini de ek olarak belirtirseniz iyi olur.
Laptop bu dostum.

Sürücüler güncel mi? Ben de aynı sorunu yaşıyordum, sürücüyü güncelleyince düzeldi.
Dün bütün güncellemeleri yaptım. Hiçbir yerde güncel olmayan bir şey kalmadı.
Windows güncellemelerinden kaynaklı bir sorun olabilir. İsteğe bağlı güncellemelerdeki KB5004296'da FPS ve performans sorunları çözüldü diyorlar.
Son güncellemelerim bunlar.

1628250166123.png

Böyle bir şey var. Nedir ki bunun açıklaması?

Dosya Ekleri

• rdrgpu.png
    rdrgpu.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 42
  • rdrgpu2.png
    rdrgpu2.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Laptop bu dostum.

Dün bütün güncellemeleri yaptım. Hiçbir yerde güncel olmayan bir şey kalmadı.

Son güncellemelerim bunlar.

Eki Görüntüle 1129674
Böyle bir şey var. Nedir ki bunun açıklaması?
KB5004237 hakkında Reddit'de düzgün çalışan sistemimi bozdu diye çok yorum okumuştum. İsteğe bağlı güncellemelerde (Windows sürümünüz 21H1 ise geliyor bu güncelleme) KB5004296 marttan beri olan tüm performans sorunlarını düzelttiğini yazıyor çoğu kişi (Windows'un açıklaması da bu yönde zaten). Bence indirin derim.

KB5004237 hakkında Reddit'de düzgün çalışan sistemimi bozdu diye çok yorum okumuştum. İsteğe bağlı güncellemelerde (Windows sürümünüz 21H1 ise geliyor bu güncelleme) KB5004296 marttan beri olan tüm performans sorunlarını düzelttiğini yazıyor çoğu kişi (Windows'un açıklaması da bu yönde zaten). Bence indirin derim.

Burada buldum da hangisini indirmem gerekiyor?
Burada yüklenmiş görünüyor gerçi ama?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-06_153722.png
    resim_2021-08-06_153722.png
    145,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Burada yüklenmiş görünüyor gerçi ama?
O zaman neden olduğunu bilemiyorum ancak KB5004237'yi kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bir de işlemciniz gerçekten çok ısınıyor. Termal macun tam düzgün sürülmemiş olabilir yada eskimiştir. Bilgisayarınızın laptop olmasından kaynaklı ısınıyor da olabilir, ek fan alırsanız iyi olur.

O zaman neden olduğunu bilemiyorum ancak KB5004237'yi kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bir de işlemciniz gerçekten çok ısınıyor. Termal macun tam düzgün sürülmemiş olabilir yada eskimiştir. Bilgisayarınızın laptop olmasından kaynaklı ısınıyor da olabilir, ek fan alırsanız iyi olur.
KB5004237 burada görünmüyor zaten şuan. Ek fanım var 2 aydır falan. Bende macunu düşündüm de garantisi devam ediyor bilgisayarın o yüzden İstanbul'a götürmem gerek değiştirmek için. Bulunduğum yerde Asus servisi yok çünkü.
İnternette yazan her şeyi yaptım diyebilirim. Hala aynı problem devam ediyor. Format bile attım laptop'a ama yine çözülmedi. Nasıl olacak bu iş?
@Recep Baltaş hocam yardım et Allah aşkına.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-06_183336.png
    resim_2021-08-06_183336.png
    120,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı