Çözüldü RTX 2070 Super sistemdem tuhaf ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shitokazee

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Ben ASUS ROG STRIX RTX 2070 Super kart var. Dün BDO oynarken oyunu Ultra ayarlara aldığım zaman diğer adıyla fotoğraf modu işlemci 60 derece GPU 80-85 derece idi. Tabii fanlar deli gibi dönüyordu. 1-2 dakika bu modda takılınca sanki fana kablo takılır gibi sesle dönmeye başladı. Bir tane fan muhtemelen önceden GPU 70 derece iken böyle sesler yok. Bu Ultra modda çok yük biniyor sanırım. Bu ses ne olabilir?

Çözüm
Teşekkür ederim. Şuan mesela dünden sonra ilk defa pcyi açtım ekran kartı fanı başlangıçta vrr diye ses verdi sonra gitti. Ama fanlar normal olarak dönüyordu.
Hocam şunu önerebilirim bir de. Msi afterburner yardımı ile özel fan devri ayarlayabilirsin.
1695375982686.png

Problemine önerebileceğim son çözümümdur.
O çözüm olabilir. Lakin o kadar uzun süre beklersin ki hocam bıktırırlar adamı. Şahsen böyle kartlar geldiğinde bana 3000 serisinden çıkma uygun çaplı fanları takıyorum oluyor bitiyor.
Fanların 4000 devir'e çıkması bence fan problemi değil. Fan kontrolcüsünde sorun var ekran kartının. çünkü yüksek voltaj yada fanlar PWM ise yanlış sinyal gönderiyor ve fanlar 4000 devirlere çıkıyor. Direkt Aorus yetkili servise kadar aradım distribütörü aradan çıkarıp. Distribütöre kalsa zaten garanti bitti diyordu.

Teşekkür ederim. Şuan mesela dünden sonra ilk defa pcyi açtım ekran kartı fanı başlangıçta vrr diye ses verdi sonra gitti. Ama fanlar normal olarak dönüyordu.
Hocam şunu önerebilirim bir de. Msi afterburner yardımı ile özel fan devri ayarlayabilirsin.
1695375982686.png

Problemine önerebileceğim son çözümümdur.

Çözüm
Fanların 4000 devir'e çıkması bence fan problemi değil. Fan kontrolcüsünde sorun var ekran kartının. çünkü yüksek voltaj yada fanlar PWM ise yanlış sinyal gönderiyor ve fanlar 4000 devirlere çıkıyor. Direkt Aorus yetkili servise kadar aradım distribütörü aradan çıkarıp. Distribütöre kalsa zaten garanti bitti di

Fanların 4000 devir'e çıkması bence fan problemi değil. Fan kontrolcüsünde sorun var ekran kartının. çünkü yüksek voltaj yada fanlar PWM ise yanlış sinyal gönderiyor ve fanlar 4000 devirlere çıkıyor. Direkt Aorus yetkili servise kadar aradım distribütörü aradan çıkarıp. Distribütöre kalsa zaten garanti bitti diyordu.
Hocam merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın.
Aynı sorunu birebir yaşamaktayım. Ne yaptıysam olmadı kafaları yedim. Nasıl çözüm buldunuz yardımcı olursanız duacınız olurum.

Hocam merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın.
Aynı sorunu birebir yaşamaktayım. Ne yaptıysam olmadı kafaları yedim. Nasıl çözüm buldunuz yardımcı olursanız duacınız olurum.
Gigabyte sitesinden ürünü ilk aldığımda garantisini 5 yıla uzatmıştım. Şansıma 4 yıl 8 ay olmuştu ürünü alalı. Garantiye gönderdim ve para iadesi çıktı. Kabul etmedim 4060Ti ile değişim yapıldı.

Gigabyte sitesinden ürünü ilk aldığımda garantisini 5 yıla uzatmıştım. Şansıma 4 yıl 8 ay olmuştu ürünü alalı. Garantiye gönderdim ve para iadesi çıktı. Kabul etmedim 4060Ti ile değişim yapıldı.
cevap için teşekkürler ederim. malesef garantim bitti. sanırım bu seri hatalı yapacak birsey yok yanana kadar kullanacam.

Geri
Yukarı