RTX 2070 Super sisteme yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan OE06
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 424

OE06

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem 6 ay önce toplandı. Şu an memnunum hiçbir sıkıntım yok fakat 5-6 ay içinde bir yükseltme planım var. Sizce bu sisteme en mantıklı yükseltme nasıl olabilir, hangi parçalara gereklidir? (Uzun vadede kullanım amaçlı)

CPU: i7 10600.
GPU: MSI 2070 Super.
Anakart: MSI B460M Torpedo.
SSD: Samsung 860 EVO 500 GB 560MB-520MB/s
RAM: Kingston 2x8GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz CL16.
Güç kaynağı: Xigmatek 650W 80+
Kasa: Xigmatek İstanbul 4x120mm fan.
CPU soğutucu: Xigmatek Windpower Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence öncelikle bir NVMe SSD'ye geçmenizi öneririm. Ardından RAM eklemek sizi rahatlatacaktır. İşlemci ve GPU'nun sizi uzun süre götüreceğini düşünmekteyim. Ayrıca RAM'leriniz keşke MHz olarak biraz daha iyi olsaydı. Aslında satıp yeni yüksek frekanslı RAM'lere geçilebilir(Tabi anakartınızın Xmp desteği varsa). 3600 MHz gibi.

Son düzenleme:
Benim de aklımda olan anakartı yükseltmek ve 3600 MHz ram’e geçiş yapmak. Kesinlikle NVMe SSD alacağım zaten o da garanti ama bu yükseltmelerden sonra işlemci yeterli kalır mı o düşündüruyor

Hocam işlemci i5 10600 mü i7 10700 mü cevaplarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz anakart değişmenizi öneririm bütçeniz varsa Z serisi bir anakarta geçmeniz OC açısından işe yarar ayrıyeten ileride 11.nesil işlemciye de geçebilirsiniz RAM MHz'leri düşük geldi bana önceliğiniz RAM olmalı bence en az bu sisteme 3200-3600MHz değerinde RAM almalısınız M.2 nwm SSD öneririm ama öncelik RAM bence.

Benim de aklımda olan anakartı yükseltmek ve 3600 MHz ram’e geçiş yapmak. Kesinlikle NVMe SSD alacağım zaten o da garanti ama bu yükseltmelerden sonra işlemci yeterli kalır mı o düşündüruyor
bence eğer işlemciniz i7 10600 ise uzun süre sizi götürecektir diye düşünüyorum. Şahsi kanaatim.

Yanlış yazmışım aynen i5 10600 doğrusu 😀. 2022 başında direk yükseltmeyi yapıyorum. Anakart ve ram yükseltelim, ondan önce de zaten m2 şart oldu yer kalmadı. 2023’ de de işlemciyi güncelleriz :)

Yanlış yazmışım aynen i5 10600 doğrusu 😀. 2022 başında direk yükseltmeyi yapıyorum. Anakart ve RAM yükseltelim, ondan önce de zaten M.2 şart oldu yer kalmadı. 2023'de de işlemciyi güncelleriz :)

İşlemci şu an için ideal zaten yeni parçaların modellerini atar mısınız hocam bizde bakalım 😂

Geri
Yukarı