Çözüldü RTX 2070'li Sistemde Performans Alamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Bir sürü konu açtım. Sistemi topladım. Sonuç yine aynı. Gittim i7-9700K işlemci aldım. Eski işlemcim i7 6700K idi. Darboğaz oluyor diye. Aynı takılmalar yine var. Galiba bana monitör aldıracak bu sistem. Hala çözemedim ve çok sıkıldım. Sistemi size yazayım tekrar:
  • * İşlemci: Intel Core i7 9700K Soket 1151 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 14nm İşlemci
  • * Soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı 240mm
  • * Ekran Kartı: Asus ROG Strix RTX 2070
  • * Anakart: Gigabyte Z390 Gaming X Anakart
  • * Depolama: Samsung 960 EVO M.2 SSD 500 GB ve 1TB Seagate Harddisk
  • * Kasa ve PSU: Thermaltake Core v51 750w PSU
  • * Bellek: Corsair 3000 MHz (2x8) 16GB RAM
  • * Ekran: AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync monitör
Monitör 1080 P diye mi böyle takılmalar oluyor anlamıyorum. Monitörü çok seviyorum. 2K alıp düşük FPS oyun oynamak istemiyorum. Amacım 1080 P ekran kartı almak. Bu elimde olan 2070' i de satmak olacak. Aklımda olan ekran kartı 1070 Ti veya 2060 olabilir. Sizden bu sisteme ve monitöre uygun tam bir 1080 P canavarı olan güzel bir ekran kartı önermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim. Bu arada anakartın arka jak girişine kulaklık veya hoparlör taksam kasanın içinde bir cızırtı sesi var o bana geliyor. Ama ön jak girişlerinde bir sorun yok. Çok önemli bir şey mi bu olay? Buna da cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
Bende kartı servise vermiştim ve iade kararı çıkmış. Şu anda bende 5700XT arayışlarına girdim. Sorundan tamamen kurtuldunuz mu hocam memnun musunuz?

Galiba 5700XT alacağım. Kafamda MSI X Trio 2070 Super almak vardı ancak sizde Super modellerde de sorun yaşamışsınız ama şimdi sorun yine devam ederse RTX 2070'e çok üzülürüm ya.

Hocam ben RTX 2070 de sorunu hâlâ yaşıyordum. 5700 alınca sorunum düzeldi. Nedense o 2070'i takınca bazı oyunlarda kart kullanımı anlık düşüyor. Ve drop sorunu oluyordu. 5700 ile sorunu çözdüm. Şu an her şey yolunda.
9700K'nın 2070 ile darboğaz yaptığını ilk defa duyuyorum açıkçası. V-Sync açıp denediniz mi? Öte yandan 1080P ayarlarda grafikleri ultraya alıp tekrar dener misiniz?

9700K'nın 2070 ile darboğaz yaptığını ilk defa duyuyorum açıkçası. V-Sync açıp denediniz mi? Öte yandan 1080P ayarlarda grafikleri ultraya alıp tekrar dener misiniz?

Hocam Warframe, League of Legends, Mortal Kombat 11 gibi oyunlarda sorun yaşamıyorum. Battlefield V, Assasins Creed Origins gibi oyunlarda bu takılmaları yaşıyorum. Önceki sistem de de aynısını yaşıyordum. Çözemedim. Acayip canım sıkkın. Bunun yüzünden PS4' e sardım. nefret ettim. Oyunlar hep ultra ayarlarda. VSYNC açık, kapalı fark etmiyor. Belli oyunlarda sorun yaşıyorum. Isılar falan çok iyi. O kadar şey değiştirdim. Değişmeyen ekran kartı kaldı. Bana kendisini sattıracak illa. Benim bilmediğim bir ayar falan mı var BİOS da?

Takılma sırasında, afterburner' a bakıyorum. GPU kullanımı %99 lar da gezerken %93' e veya %88' e düşse bile, takılmayı hissettiriyor. Bu kadar mı hassas bu iş? Birde önceden Gtx 980' nim vardı. Bu takılmaları 2070' de yaşadıktan sonra çıkarıp, onu takardım. Takılma olmazdı. FPS düşükse düşük oynatırdı. O da onun gücüyle alakalıydı. Mutluydum. Allah cezasını versin bu kartın. Alıcam kesin 1070 Ti veya 2060.

Hocam Warframe, League of Legends, Mortal Kombat 11 gibi oyunlarda sorun yaşamıyorum. Battlefield V, Assasins Creed Origins gibi oyunlarda bu takılmaları yaşıyorum. Önceki sistem de de aynısını yaşıyordum. Çözemedim. Acayip canım sıkkın. Bunun yüzünden PS4' e sardım. nefret ettim. Oyunlar hep ultra ayarlarda. VSYNC açık, kapalı fark etmiyor. Belli oyunlarda sorun yaşıyorum. Isılar falan çok iyi. O kadar şey değiştirdim. Değişmeyen ekran kartı kaldı. Bana kendisini sattıracak illa. Benim bilmediğim bir ayar falan mı var BİOS da?

Takılma sırasında, afterburner' a bakıyorum. GPU kullanımı %99 lar da gezerken %93' e veya %88' e düşse bile, takılmayı hissettiriyor. Bu kadar mı hassas bu iş?
Optimizasyon kaynaklı olduğunu söyleyebilirim demek isterdim ama optimizasyonları güzel oyunlar, ne önereceğimi pek bilmiyorum, önceki sisteminizde de aynı oyunlar sıkıntılıysa oyun kaynaklıdır yapacak bir şey olduğunu zannetmiyorum. Onun dışında o işlemciye daha düşük bir ekran kartı takmak yazık olur. Grafikleri 2K'ya alıp ayarları düşükte tutun veya tam tersi ultraya çekin, önerebilecek pek fazla bir şey gelmiyor aklıma.

Optimizasyon kaynaklı olduğunu söyleyebilirim demek isterdim ama optimizasyonları güzel oyunlar, ne önereceğimi pek bilmiyorum, önceki sisteminizde de aynı oyunlar sıkıntılıysa oyun kaynaklıdır yapacak bir şey olduğunu zannetmiyorum. Onun dışında o işlemciye daha düşük bir ekran kartı takmak yazık olur. Grafikleri 2K'ya alıp ayarları düşükte tutun veya tam tersi ultraya çekin, önerebilecek pek fazla bir şey gelmiyor aklıma.

Bilmiyorum hocam ya. Bu arada ilginiz için de teşekkür ederim. Yabancı forumlar da buna ''Stuttering'' diyorlar. Kekemeymiş türkçesi. Yaşayan bazı insanlar var. Özellikle bu RTX 2070' ler de. Şuan Warframe oyunu oynuyorum. Sıkıntı yok. Ben büyük ihtimal 1080 P de çalışacak ekran kartı satın alabilirim. Bunu da satarım. Uğraşamam. Sinirlerimi bozuyor.

Bende de senin sisteme benzer sistem var Rtx 2070 Armor ve i5 9600k Bahsettiğin oyunlar da Ultra ayarlar da değerler şu şekilde ;
Assassin's Creed Odyssey
GPU %97-99
CPU %90-100
Hiç bir şekil de dar boğaz ve takılma sorunu yaşamıyorum. Tomb Raider Shadow da oynadım bir problem yok. Ortalama FPS 100-150 arası değişiyor. 3-4 ay oluyor benim de sistemi toplayalı ekran kartına belki 10 tane yeni driver gelmiştir, onlara dikkat et sürücülerine. Sanmıyorum o sistemin 1080p de dar boğaz yapacağını.

Bende de senin sisteme benzer sistem var Rtx 2070 Armor ve i5 9600k Bahsettiğin oyunlar da Ultra ayarlar da değerler şu şekilde ;
Assassin's Creed Odyssey
GPU %97-99
CPU %90-100
Hiç bir şekil de dar boğaz ve takılma sorunu yaşamıyorum. Tomb Raider Shadow da oynadım bir problem yok. Ortalama FPS 100-150 arası değişiyor. 3-4 ay oluyor benim de sistemi toplayalı ekran kartına belki 10 tane yeni driver gelmiştir, onlara dikkat et sürücülerine. Sanmıyorum o sistemin 1080p de dar boğaz yapacağını.

Battlefield V de yapıyor en çok. Şuan en eski sürücüyü kurdum. Onda da aynı sorun var. Dediğin oyunlar da Tomb Raider da bende sorun yaşamadım. Witcher 3' de de çok yaşıyorum. Otta çimende koşarken sorun değil fakat örneğin, Novigrad da şehirde gezerken, şehirde insanlar mapa girince takılıyorum. orada GPU kullanımı durmadan düşüyor. Ve doğal olarak da takılma yaşıyorum. DSR ile 2K yapınca, takılmalar azalıyor.

GPU kullanımı %1 bile düşse takılmayı alıyorum.

Garantiye gönderin diye aklıma geliyor son çare olarak. Çünkü her ne kadar 1080P bir kart isteseniz de o işlemciye yazık olur.

Garantiye gönderin diye aklıma geliyor son çare olarak. Çünkü her ne kadar 1080P bir kart isteseniz de o işlemciye yazık olur.

Yazık olur derken 1080 P Ekran kartı alsam darboğaz mı olur demek istediniz? 1080 P kart kesin alacağım. Aldıktan sonra o zaman garantiye gönderirim. 15 gün falan kartsız yapamam. İmkanı yok. Bana 1080 P performansı veren bir kart önerir misin? Benim aklımda 2060 veya 1070Tİ var.

Yazık olur derken 1080 P Ekran kartı alsam darboğaz mı olur demek istediniz? 1080 P kart kesin alacağım. Aldıktan sonra o zaman garantiye gönderirim. 15 gün falan kartsız yapamam. İmkanı yok. BAna 1080 P performansı veren bir kart önerir misin? Benim aklımda 2060 veya 1070Tİ var.
Yazık olur dememin sebebi 2080 besleyebilen bir işlemci için daha düşük bir grafik kartı istemeniz. İllaki bir öneri istiyorsanız 2060 derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı