Çözüldü RTX 2070'li Sistemde Performans Alamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Bir sürü konu açtım. Sistemi topladım. Sonuç yine aynı. Gittim i7-9700K işlemci aldım. Eski işlemcim i7 6700K idi. Darboğaz oluyor diye. Aynı takılmalar yine var. Galiba bana monitör aldıracak bu sistem. Hala çözemedim ve çok sıkıldım. Sistemi size yazayım tekrar:
  • * İşlemci: Intel Core i7 9700K Soket 1151 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 14nm İşlemci
  • * Soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı 240mm
  • * Ekran Kartı: Asus ROG Strix RTX 2070
  • * Anakart: Gigabyte Z390 Gaming X Anakart
  • * Depolama: Samsung 960 EVO M.2 SSD 500 GB ve 1TB Seagate Harddisk
  • * Kasa ve PSU: Thermaltake Core v51 750w PSU
  • * Bellek: Corsair 3000 MHz (2x8) 16GB RAM
  • * Ekran: AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync monitör
Monitör 1080 P diye mi böyle takılmalar oluyor anlamıyorum. Monitörü çok seviyorum. 2K alıp düşük FPS oyun oynamak istemiyorum. Amacım 1080 P ekran kartı almak. Bu elimde olan 2070' i de satmak olacak. Aklımda olan ekran kartı 1070 Ti veya 2060 olabilir. Sizden bu sisteme ve monitöre uygun tam bir 1080 P canavarı olan güzel bir ekran kartı önermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim. Bu arada anakartın arka jak girişine kulaklık veya hoparlör taksam kasanın içinde bir cızırtı sesi var o bana geliyor. Ama ön jak girişlerinde bir sorun yok. Çok önemli bir şey mi bu olay? Buna da cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
Bende kartı servise vermiştim ve iade kararı çıkmış. Şu anda bende 5700XT arayışlarına girdim. Sorundan tamamen kurtuldunuz mu hocam memnun musunuz?

Galiba 5700XT alacağım. Kafamda MSI X Trio 2070 Super almak vardı ancak sizde Super modellerde de sorun yaşamışsınız ama şimdi sorun yine devam ederse RTX 2070'e çok üzülürüm ya.

Hocam ben RTX 2070 de sorunu hâlâ yaşıyordum. 5700 alınca sorunum düzeldi. Nedense o 2070'i takınca bazı oyunlarda kart kullanımı anlık düşüyor. Ve drop sorunu oluyordu. 5700 ile sorunu çözdüm. Şu an her şey yolunda.
RX 5700 xt ler yeni sürümle iyileşme var gibi ne diyorsunuz? Rtx 2070 süper aldığımda rtx i açıp oyun oynayan var mı? FPS rtx açık olunca ne oluyor bilen deneyen var mı?
Super modelini bilmem ama COD MW, Metro Exodus da ben RTX açıkmış değilmiş fark etmedim bile. Yani RTX şu anda Minecraft ile zirveyi bulacak gibi. Keşke bu tarz tatsız şeyler yaşanmasada herkes aldığı kartı kullanabilse.

Şu an aklıma geldi. Bende gtx870 monster v2.3 var 5. Yılında . Pubg yi yaklaşık 2 yıl önce indirdiğim de sizin bahsettiğiniz sorunları yaşıyordum. Ekran stabil şekilde hareket etmiyordu oyunda engelleyen bir seyler vardı. Baya bir uğraştıktan sonra sizin de sorun yaşadığınız oyunun exe kısmından özelliklere girip uyumluluk sekmesi olması lazım oradan
Uyumluluk” a gidin.
“Ayarlar” bölümünde, “Yüksek DPI ölçekleme davranışını geçersiz kıl” ya da "tam ekran modunda iyileştirmeyi devre dışı bırak ya da aktif et" seçenekleri şu an hangisi aktif ise tersini yapıp deneyin. Ben sorunu bu şekilde çözdüm. Benim sistemime göre çok akıcı şekilde oynuyorum. 1080p her şey low ayarlarda ve screen scale 100 de iken 75 80 85 arası FPS alıyorum . İyi mi bu sisteme göre güzel . Görüntü nasıl kötü ama göz alışıyor. Paraşütten yere inerken 35 36 FPS , bootcamp de ilk inerken silahları alırken karşıdaki adam hemen alıp öldürüyor o ayrı tabi 😊 ama tenha yerlerde hiç sıkıntı çıkarmıyor . Dediğim gibi oyunun exe özellikler kısmında dediğim ayarları mutlaka deneyin . Şu an makine başında değilim ama mutlaka deneyin .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı