RTX 2080 Ti Isınma Sorunu

RTX 2080 Ti Trio ekran kartım vardı. Isınıyor (yüksüz 60 derece) ve artifact problemi var diye Vatan'a geri yolladım. Servis kartta sıkıntı yok, biz denedik, hatta 3 saat 4k ultra PUBG bile oynadık dediler. Sorun benim PC'de mi? Kendi PC'mde 1080 ve GT 770 ektan kartı takıp denedim, sıkıntı olmadı. Ne yapabilirim, sorun benim PC'de ise nerede olabilir? Anakart, PSU?
tarjeta-grafica-msi-geforce-rtx-2080ti-gaming-x-trio-11gb-galeria-1.jpeg

Ben de Asus Rog Strix RX 590 kullanıyorum, soğutması çok iyi ve başarılı, Rog Strix serisinin. Anthem, BF V, Project Cars 2 gibi oyunlar oynuyorum ultra settings ile 67 dereceyi geçmedi kart.

70 dereceler de ekran kartı için sorun yaratacak ısılar değil. Tabi bu ısınma konusunda kartın modeli, kullanılan çözünürlük te, dereceyi etkileyen faktörler. Asus soğutma konusunda bazı modellerinde daha iyi.

Ben alırken MSİ Duke modelinde indirim vardı ve arasında 1000 TL den fazla fark vardı. 3-5 derece de buna deneceğini düşünmüyorum.

Aldığım kasa henüz gelmedi uzay montaji yaparak test ettim. 1 aydır bekliyorum nanokatalog üzerinden h500p mesh model kasayı satın aldım. Bekliyoruz bakalım.

Soğutma konusunda iyi bir kasa. Geldiğinde 3-5 derece düşecektir sıcaklıklar.

Kasa geldiğinde sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Bende H700i kullanıyorum fanları tam performans ta çalıştırdığımda sıcaklık derecesinde fark oluyor.

..jpg

Arkadaşlar konuya rastlamışken sormak istedim.
Bende ısı ile ilgili şuan pek sorun görmüyorum. 2k 144hz monitörüm var ve pubg ultrada açsam bile ekran kartım 80 dereceleri geçmiyor en fazla 81 gördüm fakat sorum şu olucak. Kasa içi hava sirkülasyonum iyi değil bunu biliyorum.Ekran kartı oyunlar ultra ayardayken ısısı normal ama tam yükte çalışırken yanı üstteki resimde LOAD kısmı 90-100 lere geldiğinde ekran kartı fanları son sürat dönüyor 3400+ RPM oluyor. Ve buda yüksek fan sesine sebep oluyor. Bir sorun yaratmazmış fakat o fan sesleri rahatsız ediyor beni. Bunu çözememin bir yolu varmı acaba ?
(Afterburnerdan auto ayarı değiştirip fan hızlarını en aza bile alsam LOAD yükseldiğinde fanları kendi hızlandırıyor.)

bende MSI RTX 2080 Tİ X TRİO Kullanıyorum. boşta 55 lere kadar çıkabiliyor bunda sorun yok fanlar çalışmıyor çünki. yük altında en fazla 77 gördüm buda bence normal, fan ayarlarıyla oynamadım otomatikte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı