RTX 2080 ve i7-9700K Yükte 80-100 Dereceye Ulaşıyor

Mustafa199

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Kasamda 2080 Ventus ve i7 9700K takılı. İşlemcide şu anda stock fan var. İşlemci ısısı oyun sırasında 80 100 derece arası ekran kartı da 80 90 derece arası. Kasamda 3 adet kasanın kendi fanı var. Yerleşiminin doğru olduğundan emin değilim bana hazır kurulu geldi. 3 fanda dışarı üflüyor. Sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Görsel ekledim. 2 fanlı sıvı soğutma düşünüyorum. Kasamda fan yuvası yok ama fan takmak istiyorum ne yapabilirim?

20190825_201216.jpeg
1566753695910.jpeg
1566753716706.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
3 fanda dışarı üfleyemez. En azından 1 tanesinin içe hava üflemesi gerekir. Aksi takdirde hava sirkülasyonu sağlanamaz. Kasa içindeki hava komple dışarı atılacağından, ısılar artış gösterir. Bir başka önerim de 9700K'yı stok fan ile kullanmamanız. Isınan bir işlemci. Zaten sıvı soğutma alacağım demişsiniz. Kasanızda ekran kartı ve işlemci boğuluyor. Ekran kartının ısısı işlemciye, işlemcinin ısısı ise ekran kartına yansıyor. Bu yüzden dereceleriniz yüksek. Öncelikle 3 fandan 1 tanesini içe hava alacak şekilde takıp deneyin.

Arkadaşlar merhaba. Kasamda 2080 Ventus ve i7 9700K takılı. İşlemcide şu anda stock fan var. İşlemci ısısı oyun sırasında 80 100 derece arası ekran kartı da 80 90 derece arası. Kasamda 3 adet kasanın kendi fanı var. Yerleşiminin doğru olduğundan emin değilim bana hazır kurulu geldi. 3 fanda dışarı üflüyor. Sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Görsel ekledim. 2 fanlı sıvı soğutma düşünüyorum. Kasamda fan yuvası yok ama fan takmak istiyorum ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 431411Eki Görüntüle 431412Eki Görüntüle 431414

Kasa tercihi çok çok önemli. Önü hava alan ve arkadan tahliye eden bir kasa tercih etmeye özen göstermeliyiz. Mümkünse önü mesh olan bir kasa alınmalı. Sıvı soğutmadan ziyade bu kasayı da değiştirin derim.

Önlere içeri üfleyecek fanlar takın, stok soğutucu ile 9700K kullanılsaydı eğer Intel bu fanları kutuya eklerdi. İyi bir soğutucu almanız şart.

Kasa kapağı açık şekilde test ettin mi?

Eki Görüntüle 431411Eki Görüntüle 431412Eki Görüntüle 431414

Kasanın önünede fan alırsan dereceler düşecektir çünkü içeriye soğuk hava giremiyor.

Kasa biraz gariban kalmış. Öncelikle iyi bir hava akışı olan kasa sonra da iyi bir sıvı soğutma almanız gerekebilir. Stok soğutucu İ7 9700K için cinayettir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı