RTX 3050 sistem toplarken güç hesaplama nasıl yapılır?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Benim eski bir kasam var ben bu kasanın içini kendim upgrade yapmak istiyorum. Kafamda sistem dizdim fakat nasıl bir güç kaynağı alacağımı bilmiyorum. Güç hesaplama işlemini nasıl yapıp PSU'yu alabilirim?
Örneğin:
  • Gigabyte H610M h anakart.
  • Intel Core i3 12100F.
  • Adata XPG 8 GB 3200MHz RAM.
  • Gigabyte 240 GB SSD.
İkinci el RTX 3050 alıp sonraki zamanlarda yine eklemeler yapabilirim.
Bu sisteme hangi PSU'yu almamı önerirsiniz? 2. el PSU almak mantıklı mıdır?

Diğer parçaların 2. elini almak ne kadar mantıklıysa veya değilse 2. el PSU almak da o kadar mantıklıdır veya değildir. Bu sisteme fazla ama tavsiyem 650w psu alman olur. İleride yükseltme yaparsan da seni rahat kurtarır. Fiyatı yükseltmek istemiyorsan 500w PSU da çok rahat bu sistemi kurtarır.

Hocam bir önerim olacak. RTX 3050 almak yerine RTX 2060 veya RTX 2060S almanı öneririm şu an piyasada daha ucuz RTX 2060'lar. Ben şu an RTX 3050 kullanıyorum pişman mıyım? Hayır değilim ancak üzülmüyorda değil insan. Performans olarak çünkü GTX 1660S'e yakın bir ekran kartı. Ancak GTX 1660S kadar ucuz değil.

Zotac RTX 3050 Twin Edge 8 GB mevcut.

Garantiye yolladım ve tamiri olmadığı için sıfır ürün yolladılar.

İlgilenirseniz konuşabiliriz.

Hocam kafamda aşağı yukarı böyle bir sistem düşündüm, henüz toplamayı düşünmüyorum ama teklifiniz için teşekkür ederim.
Diğer parçaların 2. elini almak ne kadar mantıklıysa veya değilse 2. el PSU almak da o kadar mantıklıdır veya değildir. Bu sisteme fazla ama tavsiyem 650w psu alman olur. İleride yükseltme yaparsan da seni rahat kurtarır. Fiyatı yükseltmek istemiyorsan 500w PSU da çok rahat bu sistemi kurtarır.
Hocam bir önerim olacak. RTX 3050 almak yerine RTX 2060 veya RTX 2060S almanı öneririm şu an piyasada daha ucuz RTX 2060'lar. Ben şu an RTX 3050 kullanıyorum pişman mıyım? Hayır değilim ancak üzülmüyorda değil insan. Performans olarak çünkü GTX 1660S'e yakın bir ekran kartı. Ancak GTX 1660S kadar ucuz değil.
yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim hocam fakat benim birde konuda asıl danışmak istediğim bu güç hesaplamalarını tam olarak nasıl yapabiliriz öğrenmek istiyorum.

Hocam kafamda aşağı yukarı böyle bir sistem düşündüm, henüz toplamayı düşünmüyorum ama teklifiniz için teşekkür ederim.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim hocam fakat benim bir de konuda asıl danışmak istediğim bu güç hesaplamalarını tam olarak nasıl yapabiliriz öğrenmek istiyorum.

Bu site üzerinden ne kadarlık PSU'ya ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz hocam.
(Dediğiniz sistem için 550W PSU yeterli olacaktır).

Geri
Yukarı