Çözüldü RTX 3050 Ti laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Yalnızlık

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
M2512
Ekran kartı
Nvıdıa Rtx3050ti
İşlemci
Ryzen 7 5800
Merhaba 1 yıl önce aldığım bir HP laptopum var ve düzenli kullanıyorum ve son zamanlarda FPS'i kontrol etmek aklıma geldi ve MSI Afterburner indirdim şarjda stabil 60 FPS alıyor ama şarjdan çıkardığım zaman 200 bu sorunu yaşayan var mı çözmeme?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GeForce Experience de "whisper mode" ayarı var. Bu ayar laptop şarjda iken fps kısıtlamaya yarıyor onu kontrol edebilirsin. Onun dışında ayarlarda yine laptop şarjda veya değilken fps'i kısıtla ayarları var onlar da kontrol edebilirsin. Son olarak bilgisayarında anormal bir ısı yok ise ve ekran kartı driverin güncel değilse onu da deneyebilirsin.
GeForce Experience de "whisper mode" ayarı var. Bu ayar laptop şarjda iken fps kısıtlamaya yarıyor onu kontrol edebilirsin. Onun dışında ayarlarda yine laptop şarjda veya değilken fps'i kısıtla ayarları var onlar da kontrol edebilirsin. Son olarak bilgisayarında anormal bir ısı yok ise ve ekran kartı driverin güncel değilse onu da deneyebilirsin.

Çözüm
Merhaba 1 yıl önce aldığım bir HP laptopum var ve düzenli kullanıyorum ve son zamanlarda FPS'i kontrol etmek aklıma geldi ve MSI Afterburner indirdim şarjda stabil 60 FPS alıyor ama şarjdan çıkardığım zaman 200 bu sorunu yaşayan var mı çözmeme?

Bu sorun genellikle denetim masasındaki güç seçenekleri bölümünü en yüksek performans seviyesine alınca düzeliyordu ben Nitro 5 kullanırken yaşıyordum bu durumu.

1. enerji yönetimi ayarları:bilgisayarınızın enerji yönetimi ayarlarını kontrol edin. Windows'ta, "güç ve uyku ayarları"na gidin ve etkin güç planının altındaki "gelişmiş güç ayarları" seçeneğine tıklayın. Burada, "işlemci güç yönetimi" ve "ekran" gibi özelliklerin bataryada kullanım için optimize edilip edilmediğini kontrol edin.
  2. grafik sürücülerini güncelleme:ekran kartı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Yeni sürücüler, performansı artırabilir ve enerji verimliliğini iyileştirebilir.
  3. pil tasarrufu modu:bilgisayarınızın pil tasarrufu modu etkinse, bu modun performansı düşürebileceğini unutmayın. Pil tasarrufu modunu devre dışı bırakarak performansı artırabilirsiniz.
  4. BIOS/UEFI ayarları:bilgisayarınızın BIOS veya UEFI ayarlarında enerji yönetimi seçeneklerini kontrol edin. Bazı durumlarda, buradaki ayarlar da performansı etkileyebilir.
  5. Windows güç planını kontrol etme:Windows güç planını "yüksek performans" olarak değiştirmeyi deneyin. Bu, bilgisayarın maksimum performansı için optimize edilmiş bir güç planıdır.
  6. MSI Afterburner ayarları:MSI Afterburner'ın ayarlarını kontrol edin. Belki de şarjdayken farklı bir profilin otomatik olarak devreye girdiği veya güç tasarrufu modu gibi bir özelliğin etkinleştiği bir durum olabilir.
  7. HP özel güç ayarları:bazı HP bilgisayarlarında özel güç ayarları veya yazılımlar bulunabilir. HP'nin özel güç yönetimi araçlarını kontrol edin ve burada performans ile ilgili seçeneklere göz atın.
  8. soğutma performansını kontrol etme:sıcaklık sorunları performansı etkileyebilir. Bilgisayarınızın soğutma sistemini temizleyin ve sıcaklıkları kontrol etmek için bir yazılım kullanın.

Bunları bir deneyin

GeForce Experience de "whisper mode" ayarı var. Bu ayar laptop şarjda iken FPS kısıtlamaya yarıyor onu kontrol edebilirsin. Onun dışında ayarlarda yine laptop şarjda veya değilken FPS'i kısıtla ayarları var onlar da kontrol edebilirsin. Son olarak bilgisayarında anormal bir ısı yok ise ve ekran kartı driverin güncel değilse onu da deneyebilirsin.

Whisper modu kapatınca çözüldü hocam çok sağ olun sabahtan beri yapmaya çalışıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı