Çözüldü RTX 3060 anlık takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigithanhimself

Attopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC 12GB GDDR6
Anakart
B450M K 1.0
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz
Bilgisayarı alalı daha 1 yıl oldu. Masaüstünde hem fare takılıyor hem de oyunlarda ufak takılmalar yaşıyorum. Fakat FPS düşmesi gibi değil, FPS kaybı yaşamıyorum. Kasanın içini falan temizledim sürücüleri güncelledim ama değişen bir şey yok. İşin daha ilginç tarafı eski bilgisayarımı kurdum onda da aynı sorun var.
Forumlarda gezerken birkaç yöntem denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Sadece Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını devre dışı bırakınca bu sorun düzeldi fakat ekran kartımı kullanamıyorum tabii. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor? Sorun ekran kartı mı yoksa başka bir şey mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PSU marka modeli nedir ?

Bilgisayarı alalı daha 1 yıl oldu. Masaüstünde hem fare takılıyor hem de oyunlarda ufak takılmalar yaşıyorum. Fakat FPS düşmesi gibi değil, FPS kaybı yaşamıyorum. Kasanın içini falan temizledim sürücüleri güncelledim ama değişen bir şey yok. İşin daha ilginç tarafı eski bilgisayarımı kurdum onda da aynı sorun var.
Forumlarda gezerken birkaç yöntem denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Sadece Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını devre dışı bırakınca bu sorun düzeldi fakat ekran kartımı kullanamıyorum tabii. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor? Sorun ekran kartı mı yoksa başka bir şey mi? Teşekkürler.
8 GB RAM artık yeni nesil oyunlarda yetersiz kalıyor, 8 GB RAM daha takarsanız donma sorunu büyük ölçüde azalır.

8 GB RAM artık yeni nesil oyunlarda yetersiz kalıyor, 8 GB RAM daha takarsanız donma sorunu büyük ölçüde azalır.

RAM'ler belli bir süre sonra yorulur RAM de çok veri birikmiştir eskiden bende yaşıyordum PC'nin bakımını yaptırdım bir de format attırdım düzeldi sorun RAM'leri değiştir temiz kurulum yap bir de termal macunu yenile fanlarda toz birikmişse tozları al kısacası PC'nin bakımını yaptır.

Yeni konular

Geri
Yukarı