RTX 3070 Notebook'ta ekran kartı devre dışı kalıyor

HUSSS

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Katana GF76 11UG
11th Gen Intel Core i7-11800H @ 2.30GHz 2.30 GHz
RTX 3070 (Notebook)
32,0 GB RAM
Meslek
Mimar
MSI Katana GF76 11ug cihazımda ekran kartı problemi yaşıyorum. Mimarlık son sınıf öğrencisiyim acil yetiştirmem gereken projem var ve bilgisayarda genel olarak bir kasma sorunu var ve SketchUp gibi 3D modelleme programı kullanıyorum. Çok yük bindirmemesi gerekirken aşırı kasıyor ve donuyor, Lumion gibi render programında ise açıldıktan 2 dakika sonra FPS 40'lardan 1-2'ye düşüyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda yine aynı. Bilgisayarı açıp uygulamadan performans testi yaptığımda tüm değerler yüksek, gayet iyi çıkıyor fakat 1-2 dakika sonra tekrar yaptığımda ekran kartımın minimumun altında kaldığını gösteriyor ve uyarı veriyor. Gittikçe daha da çok kasmaya başladı çalışılmaz hale geldi acilen düzeltmem gerekiyor. Bütün ekran kartı Driver'larını silip tekrar yükledim (DDU kullanarak da denedim kullanmadan da denedim hiçbir fark olmuyor). Bilgisayar yüksek performans modunda, güç ayarım yüksek performansta, uygulamaların hepsi NVIDIA denetim merkezinden RTX3070 seçili olarak çalışıyor ama aşırı derecede kasmasına rağmen ve kullanırken baktığımda RTX3070 üzerinden çalışmasına rağmen ekran kartı sıcaklığı 55-65°c aralığında oluyor.

11th gen Intel Core i7-11800H @ 2.30GHz 2.30 GHz.
RTX 3070 (notebook)
32,0 GB RAM.
Windows 11.

Yeni konular

Geri
Yukarı