RTX 3070 Ti sistem için 2K vs 4K

RTX 3070 Ti + Intel i5 12400F + 32 GB RAM ile 4 k monitör mü yoksa 2K monitör mü alınmalı? Oynayacağım oyunlar grafik odaklı hikaye oyunları olacak, arada sırada amatör şekilde Online oyunlara da girmeyi düşünüyorum. Sizce hangisi daha uygun olur? 4K mı 2K mı?
Sevgiler, saygılar.
Not: İşlemciyi duruma göre yükseltebilirim.

32 GB RAM yerine ekran kartını yükseltirseniz daha iyi olur. 8 GB VRAM 2K için 1-2 yıla yetersiz gelebilir 4 k kurtaracağını sanmıyorum.

Kasa için 32.000 TL'ye kadar bütçem var lakin 30.000'ı geçmezse mükemell olur.

Hocam 4K için böyle bir sistem güzel olur.

RTX 3070 Ti için 2K daha uygun olur. 4K için 3080 ve üstü bir modele sahip olmalısınız.

Hocam 4K için böyle bir sistem güzel olur.

Sağolasın dostum ,güzel sisteme benziyor bunu Bi araştırayım. Teşekkürler yardımın için.

Hocam attığım sistem güzel 2K oynayacaksanız 4070 Ti alın yerine. VRAM sayesinde 7900XT 4K da daha iyi olur.
Bi de şey sorucam Hocam Nvdia da Dlss 2.0 baya fps artırıyordu pek hakim olmadığımdan soruyorum AMD nin de bu tarz bir teknolojisi var mı? Teşekkürler.

Sağ olasın dostum, güzel sisteme benziyor bunu bir araştırayım. Teşekkürler yardımın için.

Bir de şey soracağım Hocam NVIDIA da DLSS 2.0 bayağı FPS artırıyordu pek hakim olmadığımdan soruyorum AMD'nin de bu tarz bir teknolojisi var mı? Teşekkürler.

FSR 2 var DLSS 2'ye karşılık ama puanlık DLSS 3 için yok karşılığı FSR 3 Mart'ta çıkacak nasıl olacağını bilmiyorum, 2K kullanacaksanız attığım sistemi 4070 Ti ile alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı