RTX 4060 R5 5000'lü sistem alınır mı?

@Shadownight neden birebir aynı mimariye ve çekirdek sayısına sahip işlemcilerden 5500 daha fazla ısınırken 5600G daha az ısınıyor? Teknik olarak birisinin diğerinden daha fazla ısınmasını gerektirecek bir sebep göremiyorum.

Kendi deneyimlerinizi paylaşın hepimiz öğrenelim.

Sadece aynı mimari ve çekirdek sayısına sahip değiller. Direkt aynılar. 5500, 5600G'nin değerleriyle oynanmış ve grafik birimi kapatılmış versiyonu sadece.

Sadece aynı mimari ve çekirdek sayısına sahip değiller. Direkt aynılar. 5500, 5600G'nin değerleriyle oynanmış ve grafik birimi kapatılmış versiyonu sadece.

Aman efendim konuda işin uzmanı var elbet Ryzen 5'lerin neden alınmaması gerektiğini ya da 5500'ün 5600G'den fazla ısındığına sahip engin bilgisi vardır bizim bilmediğimiz.

Hardware Unboxed'ın önümüzdeki ay yapacağı Q&A etkinliğinde sorayım hatta bunu. 😂

Aman efendim konuda işin uzmanı var elbet Ryzen 5'lerin neden alınmaması gerektiğini ya da 5500'ün 5600G'den fazla ısındığına sahip engin bilgisi vardır bizim bilmediğimiz.

5500'lerin voltaj-frekans eğrisini bozmuşlardır kesin. 🤣 Donanım Arşivi reis kötülüyorsa vardır bir bildiği.

Ryzen 5 5600'den aşağısı alınmaz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı