Çözüldü RTX 4060 Ti Eagle OC Hyper-V'ye izin verilmesi sonrası mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kağan Kabadayı

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 2x16 GB 36CL
SSD veya HDD modeli
SSD Kingston 1TB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 4060Ti Eagle OC
Anakart
MSI PRO B650M-a Wifi
İşlemci
Amd Ryzen 7600 3.80ghz
İşletim sistemim: Windows 11 Home.
Bugün PUBG'de yüksek FPS'lere çıkmak için MSI ve BlueStacks'in iş birliği yaptığı MSI App Player'ı indirdim.
Bana bu profil için Hyper-V'ye izin verilsin mi diye sordu evet dedim. Ardından dırrrrrr diye sesler çıkıp mavi ekran hatası veriyor.
Bilgisayarı açınca da mavi ekran. Her mavi ekran yediğimde hata kodu değişiyor.
BIOS'tan virtualization'ı kapatmama rağmen de aynı. Sonra geri açtım hala aynı.

Uzun süre PC'yi kapalı tuttum geri açtım ve ilk defa farklı bir hata kodu verdi.
Stop code: 0x0000c1f5.
Yardım edin ne olur çözemiyorum bu durumu.

@Murat5038

Sorun çözülmüştür. Sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü:
Adım 1: Bir tane 16 GB USB bellek alıyorsunuz.
Adım 2: Ardından o USB belleğe Windows ISO dosyasını isterseniz Rufus'la istersenizde Android'den RAR ile USB'ye boot ediyorsunuz (yakında Android'den USB'ye ISO dosyası boot etme rehberi atacağım)
Adım 3: Dilinizi ve klavyenizi seçtikten sonra "sonraki" diyorsunuz ardından Shift ve F10 tuşlarına basıyorsunuz eğer CMD açılmazsa dilinizi ve klavye dilinizi seçtikten sonra sol altta bulunan bilgisayarı onar yazısına tıklıyorsunuz sorun gider bölümüne basıp komut istemi bölümüne basıyorsunuz ve CMD açılıyor.
Adım 5: Komut istemine "notepad" yazıyoruz ve enter tuşuna basıyorsunuz.
Adım 6: Açılan not defterinde sol üstte "dosya" yazan yere ardından "aç" yazan yere tıklıyoruz.
Adım 7: "metin belgeleri (.txt)" yazan kısma tıklayıp "tüm dosyalar (.*)" yazan kısım olarak seçiyoruz.
Adım 8: Programlarınızın kaydedildiği diskinizi bulup giriyorsunuz.
Adım 9: "Program Dosyaları (x86)" diğer bir adıyla "Program Files (x86)" klasörüne giriyoruz (sizin bilgisayarınızın hata vermesini sağlayan program farklı bir dizinde olabilir dolayısıyla farklı dizinlerde programın dosyalarını aramanız gerekebilir)
Adım 10: Bluestacks_msi yazan klasörü siliyorsunuz (benim bilgisayarımın hata vermesine sebep olan program o programdı sizde başka program olabilir o yüzden hangi programı yükledikten sonra bilgisayarınız hata vermeye başladıysa o programın dosyalarını silin)
Adım 11: Sorun gider kısmına bastığınız yere geri gelip Windows ile devam et diyorsunuz ve bilgisayarınız sorunsuz açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı