RTX 4060 Ti sistem için 650W PSU yeter mi?

Odios01

Hectopat
Merhaba. Normalde RTX 4060 8 GB, Ryzen 5 5600 alacaktım ama belki RTX 4060 Ti 16 GB yapabilirim ekran kartını, kaç Watt'lık bir PSU ihtiyacım var? 650W almayı düşünüyorum ama yeter midir?

Yeterli. Bu arada 4060 Ti 16 GB para tuzağıdır, alınmaz. 4070/7800 XT bakın.
Evet hocam yeterli olur tek dikkat etmeniz gereken önerilen bilindik markalar ve sertifikaya sahip olması. Örnek: FSP, Xigmatek,High Power,NZXT,Deepcool gibi.
Markayla alakası yok durumun. Çok iyi markaların çöp modelleri de var ve saydığın markaların da çöp modelleri var. PK650D bakılabilir. Sertifikanın da doğrudan kaliteyle bağlantısı yok. Çöp Rampage'lerin ve Gameforce'ların da güya sertifikaları var.

Markayla alakası yok durumun. Çok iyi markaların çöp modelleri de var ve saydığın markaların da çöp modelleri var. PK650D bakılabilir. Sertifikanın da doğrudan kaliteyle bağlantısı yok. Çöp Rampage'lerin ve Gameforce'ların da güya sertifikaları var.

Haklısınız ancak zaten Rampage, gameforce gibi markaları önermem zaten kesinlikle C4 gibiler şu anda internete bu saydığım PSU markalarının istenilen watt markaları internete girince yeni modelleri çıkıyor. Yani sorunsuz ama sizin öneriniz bayağı iyi uzun zamandır PSU araştırması yapmıyordum genel hatlarıyla arkadaşa açıklamaya çalıştım.

Evet hocam yeterli olur tek dikkat etmeniz gereken önerilen bilindik markalar ve sertifikaya sahip olması. Örnek: FSP,Xigmatek,High Power,NZXT,Deepcool gibi.
High Power tercih ettim hocam.
Hocam normalde düz RTX 4060 alacaktım ama 4060 8 GB olduğundan, 8 GB ekran kartı alınmaz gibi bazı videolarla karşılaştım ondan dolayı belki birkaç senede sıkıntılar yaşarım diye 16 GB tercih edecektim. 4070 bütçemi çok sıkıntıya sokacağı için 4060 ile devam o zaman.

Hocam normalde düz RTX 4060 alacaktım ama 4060 8 GB olduğundan, 8 GB ekran kartı alınmaz gibi bazı videolarla karşılaştım ondan dolayı belki birkaç senede sıkıntılar yaşarım diye 16 GB tercih edecektim. 4070 bütçemi çok sıkıntıya sokacağı için 4060 ile devam o zaman.
O 8 GB'ın yetmeyeceğini söyleyen elemanlar, GameBooster ve Rampage ile sponsorluk yapıyor. Allaya pullaya video çekiyorlar çöp ürünleri. Dikkate almayın.
Haklısınız ancak zaten Rampage, gameforce gibi markaları önermem zaten kesinlikle C4 gibiler şu anda internete bu saydığım PSU markalarının istenilen watt markaları internete girince yeni modelleri çıkıyor. Yani sorunsuz ama sizin öneriniz bayağı iyi uzun zamandır PSU araştırması yapmıyordum genel hatlarıyla arkadaşa açıklamaya çalıştım.
Genel hattı bu değil kardeşim. Hiçbir bileşeni sadece markasına göre öneremezsin. Yanlış yönlendirme olur sadece marka verirsen ve kafasını da bulandırırsın durduk yere. DeepCool'un PF serisi de bombadan çok farklı değil.

High Power'in bu modelide üzmez Gold sertifikasıda bu fiyata iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı