RTX 4060 Ti sistem vs 4070 Ti sistem

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Net bir bütçe vermiyorum. Sadece akıl danışmak için konuyu açtım. Şu an para biriktiriyorum yaklaşık 20k civarı bir param var. İyi bir bilgisayar alıp uzun dönem kullanmak istiyorum.

25k civarına RTX 4060 Ti'lı sistemler gördüm.
55k civarında RTX 4070 Ti'lı sistemler oluyor.

Arada ki fark sizce F/P açısından normal mi? 55k vermeye değer mi?

Şu an düzgün bir monitörüm yok. Kaliteli bir görüntü veren marka arayışındayım. Arkadaşım 2K monitör tavsiye ediyor. Ben 4K düşünüyorum çünkü dizi ve filmlerimi de bilgisayardan izleyen birisiyim. Hem oyun hem de film zevki açısından da iyi performans almak istiyorum. Ama bu ekran kartları 4K oyunculuğa yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
4K ekran için uzun dönemden kastınız 4-5 seneyse 4090 bile kurtarmaz. 4070 Ti için 4K ömrü en uzun 2-3 sene oda iyimser senaryo. The Last of Us, avatar pandora, Star Wars Jedi ve Starfield gibi optimizasyon özürlü oyunlar çıkmaya devam ederse ömrü yarıya kadar düşer. Bilerek 12 GB yaptılar 5070 Ti aldırabilmek için. 4K zamanına gelemedik daha. Onun için en az 8000 serisini beklememiz gerekecek. 1080P'den 1440P'ye geçmek 10 yılı aldı.

4K'nın masrafı çok olur. Bence sizin ilacınız 2K:

4070 Ti yerine 4070 Super sistemler 35-40 bin lira oluyor. Böylece geri kalan bütçeyi çok daha iyi bir monitöre yatırabilirsiniz. Sinema filmleri sizin için önemliyse ikinci önerim 34" 1440p Ultrawide monitörler. Kafanıza yatarsa bunlar forumu araştırmaya devam edin ya da 4070 Super başlıklı bir konu açın.

4K'nın masrafı çok olur. Bence sizin ilacınız 2K:

4070 Ti yerine 4070 Super sistemler 35-40 bin lira oluyor. Böylece geri kalan bütçeyi çok daha iyi bir monitöre yatırabilirsiniz. Sinema filmleri sizin için önemliyse ikinci önerim 34" 1440p Ultrawide monitörler. Kafanıza yatarsa bunlar forumu araştırmaya devam edin ya da 4070 Super başlıklı bir konu açın.

Çok sağ olun hocam. Peki ultrawide monitörlerde video izlerken kenarlarının siyah olduğunu gördüm. Bunun çözümü var mı?

Çok sağ olun hocam. Peki ultrawide monitörlerde video izlerken kenarlarının siyah olduğunu gördüm. Bunun çözümü var mı?
Şurayı inceleyin. Dediğim gibi konu açarsanız kullanan arkadaşlar deneyimlerini aktarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı