RTX 4060 Ti ve R5 7500F sistemde 2 kez mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

FrozenGG

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG Lancer 16GB (1x16GB) DDR5 CL38 5200MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1TB NVMe PCIe 4.0 BULK M.2
Ekran kartı
GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB
Anakart
ASUS Prime A620M-K 6400MHz (OC)
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F MPK 5.0GHz 32MB 6 Çekirdek AM5
Başlıkta da belirttiğim gibi yeni aldığım sıfır bilgisayarda 2 kez mavi ekran hatası aldım. Sorun nedir tam olarak donanımsal mı yoksa yazılımsal mı? Minidump dosyasını paylaşıyorum.

Minidump

Virus olabilir . cunku islemci intel den bile iyi fakat bu hata ram den kaynakli da olabilir ekran kartinin bir sorunu oldugunu sanmiyorum kolay kolay bir zarar gormez. Ram in bilgisayar a giren uc kisimlarini silgi ile sil ramini temizle tak oksitlenme ya da temassizlik olabilir anakart da ram slotun da . Iyice kontrol et psu ya da bak.

Virus olabilir . cunku islemci intel den bile iyi fakat bu hata ram den kaynakli da olabilir ekran kartinin bir sorunu oldugunu sanmiyorum kolay kolay bir zarar gormez. Ram in bilgisayar a giren uc kisimlarini silgi ile sil ramini temizle tak oksitlenme ya da temassizlik olabilir anakart da ram slotun da . Iyice kontrol et psu ya da bak.
Modem bilgisayara uzak olduğu için wifi adaptörü almıştım. Onun da yorumlarına baktım mavi ekran alanlar olmuş. Wifi adaptörü böyle birşey yapar mı acaba. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Realtek WLAN Wireless USB 2.0 Adapter sürücüsü kaynaklı mavi ekran alıyorsun.

Donanım kimliği atarsan güncel sürücüye bakarız.
Rich (BB code):
0: kd> lmvm rtwlanu
Browse full module list
start             end                 module name
fffff802`5e980000 fffff802`5f30f000   rtwlanu    (pdb symbols)          C:\ProgramData\dbg\sym\rtwlanu.pdb\9C10FF687684407483FA9D0613F6E91F2\rtwlanu.pdb
    Loaded symbol image file: rtwlanu.sys
    Mapped memory image file: C:\ProgramData\dbg\sym\rtwlanu.sys\5D3EB1CD98f000\rtwlanu.sys
    Image path: \SystemRoot\System32\drivers\rtwlanu.sys
    Image name: rtwlanu.sys
    Browse all global symbols  functions  data
    Timestamp:  Mon Jul 29 11:43:57 2019 (5D3EB1CD)

Realtek WLAN Wireless USB 2.0 Adapter sürücüsü kaynaklı mavi ekran alıyorsun.

Donanım kimliği atarsan güncel sürücüye bakarız.
Rich (BB code):
0: kd> lmvm rtwlanu
Browse full module list
start             end                 module name
fffff802`5e980000 fffff802`5f30f000   rtwlanu    (pdb symbols)          C:\ProgramData\dbg\sym\rtwlanu.pdb\9C10FF687684407483FA9D0613F6E91F2\rtwlanu.pdb
    Loaded symbol image file: rtwlanu.sys
    Mapped memory image file: C:\ProgramData\dbg\sym\rtwlanu.sys\5D3EB1CD98f000\rtwlanu.sys
    Image path: \SystemRoot\System32\drivers\rtwlanu.sys
    Image name: rtwlanu.sys
    Browse all global symbols  functions  data
    Timestamp:  Mon Jul 29 11:43:57 2019 (5D3EB1CD)
Anladım teşekkür ederim. Zaten kablo çekmeyi düşünüyordum. Ürünüde iade edeceğim. Sağolun.

LAN kablosu çekme işi mavi ekrandan bağımsızsa bir şey diyemem tabii ama eğer sırf bu yüzden karar değişikliği yaptıysanız bence güncel sürücüyle bu işi çözeriz. Donanım kimliği lazım tabii.
Sırf bu sebepten dolayı değil aslında oyunlarda ping de yapıyor. Kablo daha sağlıklı olur.

Modem bilgisayara uzak olduğu için wifi adaptörü almıştım. Onun da yorumlarına baktım mavi ekran alanlar olmuş. Wifi adaptörü böyle birşey yapar mı acaba. Bundan kaynaklı olabilir mi?
Harici sistem e bagli olmayip takilan usb wireless ve ya blutetooth cihazlari da buna bi ihtimal sebeb olabilir yanlis bilgi vermek istemem. Stereo duz kulaklik sa sikinti olmaz . Internet port kablosunu tak kasa ya da dizustu ise ya da ek kablo ile uzat oyle tak .

Geri
Yukarı