RTX 4060 Ti vs RX 6800

Beni çelişkiye sokan şey zamanla DLSS gibi teknolojilerin gelişmesi ile RTX4060 Ti'ın RX 6800'ü geçme ihtimali.

Onu bilemezsin şu anda en mantıklısı 6800 almak. AMD'nin FSR 3'ü çıkacak ama ne kadar iyi olacak belli değil. Şu anki oyunlarda çok göze batıyor ama ileride düzelebilir.

O zaman 6800 tabiki. 6800'ün rakibi 4060Ti değil. Nvidia'nın fiyat politikası böyle olmasa keşke. Bence AMD sadece fiyat yüzünden alınıyor. Bende onlardan biriyim :D
11 ay oldu sanırım tam 18k ya aldığım diğer tüm donanımlar aynı model ve marka olmak üzere sadece ekran kartı farkından dolayı "6800 - 3070ti" 4k fiyat farkı vardı. tabi bende rx 6800 tercih ettim. hatta psu asus tuf 750w tı, 3070ti de asus tuf 650w kullanmışlar.

Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim DLSS çok güçlü evet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum ikinci el düşünürsen 6900 XT tavsiye edebilirim. Hatta bu butcelerde 3090 falanda alınabilir, bir düşün istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum ikinci el düşünürsen 6900 XT tavsiye edebilirim. Hatta bu butcelerde 3090 falanda alınabilir, bir düşün istersen.
Temizini bulursam bakarım ya ikinci el piyasası korkutucu biraz.

Geri
Yukarı