RTX 4060 Ti Windows 10 Pro sistem günlük kullanımda bile donuyor

Ş. Kaan TAŞCI

Yoctopat
Daha fazla  
İyi günler değerli Technopat okurları. Ortalama 2 ay önce topladığım masaüstü bilgisayar için işletim sistemi seçimimde ( yazılım ) hata yaptığımı düşünüyorum. Bilgisayarın montajını yaptıktan sonra internet üzerinden edindiğim Windows 10 Pro 22H2 64X 2024 güncellemesi içeren ISO dosyasından Windows kurulumunu gerçekleştirdim ve KMS ile aktivasyonunu kendim yaptım. İlk zamanlar fark etmedim ama şu an bilgisayarım teknik donanımına göre bence olması gerektiği gibi çalışmıyor. Mesela açılış ekranı uzun sürüyor, donmalar kasılmalar oluyor, Office programları tam takır düzgün çalışmıyor. Genel olarak bilgisayarın o zamanın parası ile verdiğim 55.000 TL'yi hak etmediğini düşünüyorum. Yani kısacası bir bilgisayara bu kadar para verdikten sonra (bilgisayar ofis ve gündelik işlerde kullanılıyor) bu tür donmalar kasmalar geç açılmalar insanın canını sıkıyor. Benim de aklıma işletim sistemiyle alakalı sorun olabileceği geliyor. Acaba 5000, 6000 TL gibi bir ücret ödeyip orijinal lisans mı almam gerekirdi? Aşağıya sistem özelliklerimi bırakıyor, desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri.
İşlemci: 13th gen Intel(R) Core(tm) i7-13700KF 3.40 GHz.
RAM: 32 GB DDR5 XPG marka.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 8 GB.
SSD: Kioxia 1TB Exceria Pro serisi M.2 7300/6400
Anakart: ASUS Prime B760 Plus.
Ek olarak Cooler Master sıvı soğutma ve 850W Power Supply vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu özelliklerle Windows 11 nasıl zorlanabilir? Olayın orijinal lisansla alâkalı olduğunuda sanmıyorum. Bilgisayarınıza virüs vs. bulaşmış olmasın?
Hocam windows 11 kurulu değil şu anda windows 10 pro kullanıyorum. Ama virüs konusunda bilemiyorum bulaşmış olabilir onu en sağlam nasıl temizleriz bilemiyorum. Bilgisayarda bir gariplik var.

PC de virüs vs olabilir virüs olsa bile kasmaması lazım.
Kesinlikle katılıyorum dostum bence de virüs olsa bile kasmaması gerekiyor var mı bir öneriniz bu konuda ?

Hocam windows 11 kurulu değil şu anda windows 10 pro kullanıyorum. Ama virüs konusunda bilemiyorum bulaşmış olabilir onu en sağlam nasıl temizleriz bilemiyorum. Bilgisayarda bir gariplik var.

Kesinlikle katılıyorum dostum bence de virüs olsa bile kasmaması gerekiyor var mı bir öneriniz bu konuda ?
Kaspersky ile taramayı çok öneriyorlar isterseniz bir deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı