Çözüldü RTX 4060 ve ASUS H610M-K D4 anakarta ikinci monitör bağlanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

c3hels

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekran kartım RTX 4060 anakart ASUS H610M-K D4 işlemcim ise i5 12400F ekran kartına HDMI monitörü taktım. Elimde bir de VGA monitör var anakartta VGA girişi var fakat taktığım halde VGA girişli monitörü görmüyor. Gördüğüm kadarıyla ekran kartında da başka bir giriş yok. İkinci monitörü takmam için bir yol var mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şimdi HDMI kablosunu RTX ekran kartına taktım. İkinci monitörü de anakarttaki VGA girişine taktım. Yani bir monitör ekran kartına takılı bir monitör anakartta takılı HDMI ekran kartında VGA anakartta.

Hocam o zaman görüntü alamazsınız ki zaten. Eğer ekran kartı takılı olmazsa anakarttan görüntü alabilirsiniz o da kısıtlıdır zaten. Dönüştürücü alıp ekran kartının diğer portunu kullanın o zaman sorunsuz görüntü alırsınız. Ekran kartınız oldugu sürece anakarttan görüntü alamazsınız eğer GPU'lu işlemciniz var ise yani 5600G gibi o zaman ekran kartı olmadan anakarttaki portları kullanarak sistemi kullanabilirsiniz.
Dönüştürücü kullanabilirsiniz hocam.

Tam olarak hangi dönüştürücüyü kullanmalıyım bir de zaten takacağım monitör VGA anakarttaki kısımda VGA ne için dönüştürücü gerekiyor ki?

Ha olayı tam anlamamıştım pardon. O zaman port bozul olabilir veyahut kabloda sıkıntı olabilir hocam. Başka bir VGA kablo ile deneme şansınız var mı?

Ha olayı tam anlamamıştım pardon. O zaman port bozul olabilir veyahut kabloda sıkıntı olabilir hocam. Başka bir VGA kablo ile deneme şansınız var mı?

Başka kablo yok fakat 10 gün önce eski bilgisayarımda sorunsuz çalışıyordu monitör ve kablo bu kasayı da yeni aldım almadan önce bütün testleri yapılmış dediklerine göre monitörü VGA girişine taktığımda kabloyu kontrol ediniz diyor sonra da kapanıyor ama kabloyu düzgün taktığıma eminim.

Bir saniye hocam siz hem anakarta hem de ekran kartına mı taktınız kabloları? Yani hem anakarttan hem de ekran kartından mı görüntü almayı bekliyorsunuz?

Hocam şimdi HDMI kablosunu RTX ekran kartına taktım. İkinci monitörü de anakarttaki VGA girişine taktım. Yani bir monitör ekran kartına takılı bir monitör anakartta takılı HDMI ekran kartında VGA anakartta.

Hocam o zaman görüntü alamazsınız ki zaten. Eğer ekran kartı takılı olmazsa anakarttan görüntü alabilirsiniz o da kısıtlıdır zaten. Dönüştürücü alıp ekran kartının diğer portunu kullanın o zaman sorunsuz görüntü alırsınız. Ekran kartınız oldugu sürece anakarttan görüntü alamazsınız eğer GPU'lu işlemciniz var ise yani 5600G gibi o zaman ekran kartı olmadan anakarttaki portları kullanarak sistemi kullanabilirsiniz.

Çözüm
Hocam sıkıntı şu ekran kartında bir tane port var o da HDMI portu, başka bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı