RTX 4060 ve R5 5600 sistem oyunlarda düşük performans veriyor

Valorant'ta bu sistemin 400-500 FPS'lere ulaşması lazım, işlemci sıcaklık değerleriniz normal ekran kartınızında öyle. Mevcut sürücünüzü DDU ile kaldırıp, en güncel sürücüyü kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu attığım kısımdan izleyip ayarlarınızın aynı olup olmadığınada bakın.

Hocam konuyla alakasız bir sorum olacak bende de R5 5600 ve RX 7700XT var ama Battlefield2042'de çok düşük FPS alıyorum 100FPS civarı 1080p 2K 4K her ayarı denedim maalesef FPS artmıyor sizin de sisteminizde aynı işlemci var sormak istedim.

Hocam aklıma pek fazla çözüm yöntemi gelmedi, oyun optimizasyonuyla da ilgili olabilir ama sanmıyorum.

Etkisi az olabilir ama yine denemenizi tavsiye ettiğim, belirli başlı çözüm yöntemleri var.

Bunlardan bazıları:

• Virüs taraması yapmak.
  • Arka planda çalışan ağır yüklü uygulamaları devre dışı bırakmak.
  • Aygıt Yöneticisi'nden tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun.
  • SSD'ye kurulu ise SSD'nin yazılımından Firmware güncellemesi yapmak.

Bu dediklerimi uygulayın veya kontrol edin.

Bunlara rağmen hala aynı şeyler yaşanıyorsa, tüm parçaları tek tek teste tabii tutun.

Eğer testlerde sorun yoksa ve sorun hala devam ediyorsa, temiz kurulum yapın.

Temiz kurulumun ardından, hala aynı sorunlarla karşılaşılıyorsa, garanti yolu gözükür.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

1714852124984.png

Hocam 3DMark test yapayım dedim 0 skor verdi neden acaba?

Oyun içinde gpu ve cpu kullanımı değerlerine bi bakmak lazım. Sanırsam sistem bir sebepten ötürü az iş gücü ile çalışıyor. Oyun içinde frekans değerlerini görebileceğimiz ss paylaşabilirmisin

1714853191566.png

Oyun içinde GPU ve CPU kullanımı değerlerine bir bakmak lazım. Sanırsam sistem bir sebepten ötürü az iş gücü ile çalışıyor. Oyun içinde frekans değerlerini görebileceğimiz SS paylaşabilir misin?

Hocam testi bir daha yaptım bu değerler iyi mi?

1714853417778.png

Oyun içinde GPU ve CPU kullanımı değerlerine bir bakmak lazım. Sanırsam sistem bir sebepten ötürü az iş gücü ile çalışıyor. Oyun içinde frekans değerlerini görebileceğimiz SS paylaşabilir misin?

Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
buyurun bunları 1 ay öncesinde çekip atmıştım MSI Afterburner açıkken daha fazla FPS alıyorum diye Afterburner açıkken fazla FPS alıyorum sebebini anlamadım ama değerler videoda olduğu gibi tek fark şu anda sıcaklık değerleri daha düşük stok soğutucuyu değiştirdiğim için sıcaklık değerlerim 50-55 derece falan.

Son düzenleme:
Yapılan testlerde, sıcaklıklar da gayet normal gözüküyor. 3DMark'ta bir tık düşük puan almışsınız, 11k civarı puan almanız gerekiyor ama şu anki puanda da bir sorun göremiyorum, en iyisi temiz kurulum yapın hocam, başka da çözüm yok gibi.

Yapılan testlerde, sıcaklıklar da gayet normal gözüküyor. 3DMark'ta bir tık düşük puan almışsınız, 11k civarı puan almanız gerekiyor ama şu anki puanda da bir sorun göremiyorum, en iyisi temiz kurulum yapın hocam, başka da çözüm yok gibi.

Hocam bilgisayar işlerinde bir tık yeniyim temiz kurulum derken format mı atmalıyım?

Geri
Yukarı