Çözüldü RTX 4070 sistem çalışmasına rağmen görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

olmuyor

Zeptopat
Daha fazla  
Sistemi yeni aldım ve kurdum. Zar zor kurdum. Monitör olmadığı için TV'ye bağlıyorum ancak ekrana görüntü gelmiyor.

Sistem:
RTX 4070.
R5 7500F.
A620mk.

Kisacasi Gaming Gen TR'deki Sunrise 4070 kasayi aldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Görüntü kablosundan kastiniz ekran kartinin uzerindekiyse evet taktim. Ekran kartina uygun bir vida bulamadim ve biraz oynuyor. O sorunu belki bir sekilde hallederim ama sistemi actiktan bir kac dakika sonra ekran kart duruyor.

Ve görüntü hic bir sekilde gelmiyor.
Yani monitöre bağlı olan kabloyu ekran kartına takmanız gerektiğini söylemek istemiştim, ekran kartınız o an çalışmadığı için fanları durması normal.
Görüntü kablosunu ekran kartına takmadın mı?
Görüntü kablosundan kastiniz ekran kartinin uzerindekiyse evet taktim. Ekran kartina uygun bir vida bulamadim ve biraz oynuyor. O sorunu belki bir sekilde hallederim ama sistemi actiktan bir kac dakika sonra ekran kart duruyor.

IMG_20240425_152636.jpg

Yani monitöre bağlı olan kabloyu ekran kartına takmanız gerektiğini söylemek istemiştim, ekran kartınız o an çalışmadığı için fanları durması normal.

Çözüm
Ekran kartını vidalamamışsın, aksi bir kazada zarar görebilir şu an, temassızlığa sebep de olabilir, ekran kartını vidala. Sonra da arka tarafta görüntü kablosunu ekran kartına tak, anakarta değil.

Evet hocam sağ olun. Düzeldi.

Ekran kartını vidalamamışsın, aksi bir kazada zarar görebilir şu an, temassızlığa sebep de olabilir, ekran kartını vidala. Sonra da arka tarafta görüntü kablosunu ekran kartına tak, anakarta değil.
Vida yok. Tüm vidaları denedim olmuyor.

Kasadan yatay konumda, ekran kartını oynatmadan görüntü almayı denediniz mi peki?

Yatay konumda yaptım zaten ve düzeldi ancak hatam HDMI tablosuna anakarta takmammış o anlık heyecanla aklıma bin bir türlü senaryo getirdim.

Vidayı hallettim ancak biraz ittirince ekran kartı oynuyor. Sorun olur mu?

Yatay konumda yaptım zaten ve düzeldi ancak hatam HDMI tablosuna anakarta takmammış o anlık heyecanla aklıma bin bir türlü senaryo getirdim.

Vidayı hallettim ancak biraz ittirince ekran kartı oynuyor. Sorun olur mu?

Fazladan destek aparatı alabilirsiniz, sorun olur veya olmaz diyemem görmeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı