RTX 4070 Ti Super sistemin sıcaklık değerler nasıl?

Senin işlemcin 250W çekemez daha az çekiyordur. Belki 70W civarlarındadır.
Haklısınız, afterburner üzerinden Ekran kartı Watt değerine işlemcinin adını yazmışım anladığım kadarıyla. Ekran kartının çektiği güç o sanırım

Peki ekran kartı tarafında Riser kullanıyorum dik kullanıyorum yani ekran kartını. Bu yüzden 10-15 derece fark olabilir mi?

Haklısınız, afterburner üzerinden Ekran kartı Watt değerine işlemcinin adını yazmışım anladığım kadarıyla. Ekran kartının çektiği güç o sanırım

Peki ekran kartı tarafında Riser kullanıyorum dik kullanıyorum yani ekran kartını. Bu yüzden 10-15 derece fark olabilir mi?
Fark edeceğini düşünmüyorum çok. Ayrıca ekran kartının sıcaklıkları gayet kabul edilebilir derecede. Başka sistemlerle karşılaştırıp aradaki farkı kapatmaya calısma çünkü oda sıcaklığı vb. gibi değişkenleri bilmiyorsun.

Fark edeceğini düşünmüyorum çok. Ayrıca ekran kartının sıcaklıkları gayet kabul edilebilir derecede. Başka sistemlerle karşılaştırıp aradaki farkı kapatmaya calısma çünkü oda sıcaklığı vb. gibi değişkenleri bilmiyorsun.
Anladım o halde ekran kartı tarafına çok fazla girmemekle birlikte, işlemciye odaklanarak PBO + CO ayarını yapmam gerekiyor o halde. Bir de bir videoda baya bi detaylı ayarlar var bunların hepsi yapılmalı mı sizce örneğin; BIOS ayarlarında fan ayarlarını TURBO'ya almak, ReSize BAR, Above 4G decoding, S.A.M (Smart Acsess Memory) gibi ayarlar Şuradaki Linkte anlatılan ayarlar yani?

Bu arada Fan Xpert gibi bir yazılım kullanarak kaç derecede % kaç çalışmalı gibi ayarları hiç yapmadım.

Riser ile kullanınca daha ısınıyor kart evet ama 10-15 derece kadar değildi. Ortalama 6 derece daha sıcak çalışıyormuş Gamers Nexus testine göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar merhaba herkese. BIOS ayarlarında fan ayarlarını turboya aldım, MSI Afterburner uygulamasından fanların dönüş hızı ile alakalı biraz oynama yaptım 65 dereceden sonra %55 fanlar çalışsın gibi, bir de kasa üzerinde egzoz fanların 2 ayarı var high ve low, oyun oynarken de o ayarı high'e aldığımda değerler bu şekilde oluyor onu da aşağıda paylaşıyor olacağım. Değerler düştü baya aslında. Ekran kartını riser ile bağladığım için ön camı çıkardığımda daha da serin çalışıyor. Fakat yine de işlemci yüksek watt çekerek 74 derecelere kadar çıktığını gördüm, PBO + CO henüz denemedim çok da araştırmaya fırsatım olmadı. Bu ayarlara hiç bakamadım nasıl olduğunu bilmiyorum. Tavsiye eder misiniz PBO + CO bir zararı var mı? Teşekkürler tekrar.

NOT: Kasayı toplar toplamaz çektim bu fotoğrafı, egzoz fan ters burada. Onu fotoğrafı çektikten sonra fark edip düzelttim. Belirtilen değerler egzoz fanının düzeltilmiş halindeki değerlerdir.
In-Game benchmark karşılaştırırsan daha verimli sonuçlar elde edersin. Açık dünya haritada minimum FPS değerlerini karşılaştırman hiç doğru değil.

Kasa içi hava akışı ve oda sıcaklığı da çok büyük etken.

Ayrıca videodaki arkadaş PBO + CO yapmış olabilir. Sen sadece XMP açıp tamamiyle stok halde kullanıyorsan bu değerler normal.

Bkz : Eki Görüntüle 2192821
Hayır arttırmıyor, voltajı azaltarak daha yüksek frekansa çıkmasını sağlıyorsun. x3D işlemciler zaten voltaj kilitli.

@deadfellow Şöyle bir videoya denk geldim, siz de kullanıyor musunz acaba PBO Co aynı işlemcileri kullanıyoruz, yıllar önceki konulardaki cevaplarınıza denkgeldim bu konuda tecrübelisiniz. Yardımcı olursanız çok memnun olurum​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    84,7 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2024-05-14 at 11.32.43.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-14 at 11.32.43.jpeg
    69 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
En son versiyonu indirip programı aç. Sonra PBO sekmesine gel ve bütün çekirdeklere -15 değeri ver.

Sonra stok ayarlar ile karşılaştır.

En son versiyonu indirip programı aç. Sonra PBO sekmesine gel ve bütün çekirdeklere -15 değeri ver.

Sonra stok ayarlar ile karşılaştır.

BIOS'tan ayrıca bir ayar da yapmak gerekiyor mu, yukarıdaki videoda öyle söylemişler de "biostan da şunları yapmanız gerek kurmadan önce" vs..

Teşekkür ederim. maksimum 71 derecelere çıkıyor aslında işlemci her yerde de bu sıcaklıkların normal olduğunu söylüyorlar. Kimisi de hiç girme o işlere diyor allak bullak oldu kafam. Tekrar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim 🙏🙏

@deadfellow

Yeni konular

Geri
Yukarı