RTX 4070 vs RX 7800 XT

Hocam büyük ihtimalle 3 yıl sonra değiştiririm. RT/PT benim için çok önemli değil şu anlık. 3 sene sonra RX 7800 XT'yi satıp RTX 5000'e geçerim o zaman RT/PT açmaya başlarım hem o zamana kadar daha iyi gelişir bu teknolojiler. Böyle düşündüm. Hem şu anda RX 7800 XT'ye param tam yetiyor, RTX 4070 için 1 ay daha beklemem gerekiyor. Açıkçası bu AMD'nin AFMF ve FSR 3'ünü de merak ediyorum. Acaba FSR 3 açık kod olarak yayınlandıktan sonra oyunlara mod yapıp ve AFMF açıp 4X FPS alabilecek miyim? Neyse @kino ve @Spyhis 'e teşekkür ediyorum. İyi günler.

RTX 4070'i kaça alacaksın ki? İkinci eller var indirimler var. 3 sene için alınır 4070 ve fazla fiyat ödemeye gerek yok.

Ben iki gün önce aldım 3 fanlı tank gibi kartı 17K'ya misal. Sana da öneririm.

@kino biz de bakalım Alan Wake 2 nasıl olacak.

@kino hocam bir de siz çalışıyorsunuz ben öğrenciyim o zamanda alınacak en iyi kartı almak durumundaydım. 4060ti alıp ailemin durumuna bakmak beni çok güvene sokmadı.

Benim sana dediğimin öğrencilikle çok ilgisi yok aslında. Aldın kartı iyi güzel, biriktirip yükseltme vakti geldiğinde kovalayacaksın piyasayı. Ailenin kartını bile kullanıyorsan sarı sitede Param Güvende var, taksit var. Ben 4070'e sıfır yükseltmezdim misal 2-3K havaya gitmiş olurdu.

RTX 4070'i kaça alacaksın ki? İkinci eller var indirimler var. 3 sene için alınır 4070 ve fazla fiyat ödemeye gerek yok.

Ben iki gün önce aldım 3 fanlı tank gibi kartı 17K'ya misal. Sana da öneririm.
Hocam 17K'ya bulsam ben de alırım. 19,5K 20K fazla geliyor bana o kart için. Onun yerine para toplayıp AM5'e geçerim. Nereden aldınız kartı?

Hocam 17K'ya bulsam ben de alırım. 19,5K 20K fazla geliyor bana o kart için. Onun yerine para toplayıp AM5'e geçerim. Nereden aldınız kartı?

Sahibinden.com'dan. Alan kişi büyük ihtimalle dış kutusu biraz yırtık diye iade edemedi, acil para lazım oldu ucuzdan koymuş. Çünkü aynı kartın sıfırı 20K iken ben düşünüyordum konusunu da açmıştım birkaç hafta önce millet alsın diye. Daha 20 günlük kart.

Param Güvende ile aldım, testleri yaptım mis gibi. Sen de öyle bulursun bak takip et. Bir de Donanımhaber ikinci el bölümü var. Bol referanslı adamlara güvenebilirsin orada. Tertemiz, garantili 4070'ler 16-17-18K çok düşüyor.

Test ettim arkadaşlar.
4K Max ayarlar RT kapalı 45 FPS FSR quality 70 FPS.
4K Max ayarlar RT high (pt tracing de otomatik high oldu) FSR Ultra performans 45.
2K Max ayarlar RT high pt high FSR quality 45 FPS.
Afmf açılmış olsa bunların 2 katı daha FPS alacaktım ve çok daha iyi oyun deneyimim olacaktı.

Sahibinden.com'dan. Alan kişi büyük ihtimalle dış kutusu biraz yırtık diye iade edemedi, acil para lazım oldu ucuzdan koymuş. Çünkü aynı kartın sıfırı 20K iken ben düşünüyordum konusunu da açmıştım birkaç hafta önce millet alsın diye. Daha 20 günlük kart.

Param Güvende ile aldım, testleri yaptım mis gibi. Sen de öyle bulursun bak takip et. Bir de Donanımhaber ikinci el bölümü var. Bol referanslı adamlara güvenebilirsin orada. Tertemiz, garantili 4070'ler 16-17-18K çok düşüyor.
Tamam takip edececeğim, 1-2 hafta içinde almayı planlıyordum eğer bu süre içinde bulursam 16-17K'ya hemen alırım.

Tamam takip edececeğim, 1-2 hafta içinde almayı planlıyordum eğer bu süre içinde bulursam 16-17K'ya hemen alırım.

Ben DH forumunda 16.500 TL'ye Zotac görmüştüm bir tane, bilmiyorum duruyor mu hala. Sarı sitede de 17.5K'ya Gigabyte var ama İstanbul içi elden satıyor.

@Geralt Victarious bak ben mesela hiçbir gecikme düşürücü olmadan oynayabiliyorum ancak antilag+ devreye girince gecikme düştüğünden akıcılık da bir o kadar artacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@kino hocam bu video doğru mu sence?

İlk olarak Steam'den aldığım AMD işlemci ve Intel işlemci grafiğini göstermek istiyorum. Gördüğünüz gibi AMD rekabetçi bir işlemci çıkarttığı için pazar payını gözle görülür bir miktarda yükseltmiş. Yani toplumlar sadece markaya değil performansa bakıp kitlesel bir değişim yapabiliyor.

Eki Görüntüle 1993387

Bu eklediğim ise ekran kartlarının pazar payı burada AMD ve Intel'in yüksek gözükmesine bakmayın çünkü laptop kullanıcılarının ve APU sistemlerdeki ekran kartları yüzünden payları yüksek gözüküyor, gerçekçi araştırmalara göre ekran kartı piyasasının neredeyse %90-95'i hala NVIDIA tekelinde.

Eki Görüntüle 1993395

Demek istediğim kısaca şu diğer arkadaşlar size şu özellik var AMD bu özellik var NVIDIA diye birebir karşılaştırma yapmış ama eğer AMD kartlar o kadar rekabetçi olsaydı, güvenilir olsaydı, toplumsal bir geçiş zaten doğal olarak olurdu ama maalesef ki AMD kartlar rekabetçi falan değil. Saf kas gücü her durumda işe yaramıyor, driver güncellemeleri, optimizasyon sıkıntıları vb. AMD'yi her zaman çok geride tutan faktörler. Abi 2 hafta önce AMD'nin anti-lag mitigation olayı yüzündne milletin CS hesapları banlandı, Steam hesapları uyarı yedi allahınızı seviyorsanız yani...
Bir ara Nvidia tarafında Remove HUD özelliği vardı Valorant'ta flashları kaldırıyordu, öyle bir yazmışsınız ki sanki dünyadaki herkes Nvidia kullanıyor. Son zamanlarda AMD Nvidia'yı F/P konusunda solladı bence ki forumda da çoğu kişi 4070'den önceki kartlar alınmaz diyor.

Geri
Yukarı