RTX 4080 bilgisayar parçaları uyumlu mu?

GenjiHolw

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, ilk konum olduğu için yanlış belirttiğim bir şey olursa özür dilerim. RTX 4080 ana bileşenim olacak şekilde bir bilgisayar toplamak istiyordum ve internetten, kullanıcı yorumlarından vb. yerlerden edindiğim bilgilerle bir sistem topladım. Ancak sistemin tüm parçaları birbiriyle uyumlu mudur tam olarak bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek bilgili bir arkadaş varsa çok memnun olurum. Detaylı bilgi sağlaması açısından ürünlerin linklerini de bırakacağım.

-Anakart: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI AM5 DDR5 6600MHZ(OC)

-İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X 4.5 GHz

-Ekran Kartı: PALIT GeForce RTX 4080 GamingPro OC

-Ram: CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36

-Kasa: Deep Cool CG560 4X-RGB Mid-Tower

-PSU: Corsair 750W RMx Serisi 80+ Gold

-Soğutucu: Corsair H150 RGB 360 mm

Bütçenizi belirtebilirseniz yardımcı oluruz hazır sistemler indirime girerse bayağı kârlı oluyor.

Bütçenizi belirtebilirseniz yardımcı oluruz hazır sistemler indirime girerse bayağı kârlı oluyor.
Yaklaşık 55.000 civarı bir bütçem var. Hazır sistemlere ben de sıcak gözle bakıyordum ancak genelde gördüğüm sistemlerin çoğunda bir veya birden fazla parçası istediğimden farklı oluyor ve onu değiştirdiğimde ise sistemin fiyatı oldukça artıyor. Önerilere yine de açığım tabii ki.

Herkese merhaba, arkadaşlar, ilk konum olduğu için yanlış belirttiğim bir şey olursa özür dilerim. RTX 4080 ana bileşenim olacak şekilde bir bilgisayar toplamak istiyordum ve internetten, kullanıcı yorumlarından vb. yerlerden edindiğim bilgilerle bir sistem topladım. Ancak sistemin tüm parçaları birbiriyle uyumlu mudur tam olarak bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek bilgili bir arkadaş varsa çok memnun olurum. Detaylı bilgi sağlaması açısından ürünlerin linklerini de bırakacağım.

-Anakart: MSI MAG B650 Tomahawk Wi-Fi AM5 DDR5 6600MHz(OC)

-İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X 4.5 GHz.

-Ekran kartı: Palit GeForce RTX 4080 gamingpro OC.

-RAM: Corsair Vengeance DDR5 RAM 32 GB (2x16 GB) 6000MHz CL36.

-Kasa: Deep cool CG560 4X-RGB mid-Tower

-PSU: Corsair 750W RMx serisi 80+ Gold.

-Soğutucu: Corsair H150 RGB 360 mm.

Monitörünüz var mı?

Uyumluluk konusunda sıkıntı yok. Daha iyisi toplanabilir ama birinin yazmasını bekleyin bence az para değil 50.000

Hocam bu bütçeye 7800x3D toplanabiliyor.
56589 TL yapıyor.

SSD'niz varmış. Soğutcu sizin attığınızı alabilirsiniz.

Hocam bu bütçeye 7800x3D toplanabiliyor.
56589 TL yapıyor.

SSD'niz varmış. Soğutcu sizin attığınızı alabilirsiniz.
Teşekkürler bunu da göz önünde bulunduracağım.

Kesinlikle ATX 3.0 PSU alın hocam bu arada . ATX 2.0 PSU'da iş görür ama bu bütçede ATX 2.0 almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı