RTX 4090 ve i9 13900 Sistem nasıldır?

Bütçe
150 155k arası. (Kredi çekicem zaten el mecbur)
Dolar artmasıyla birlikte fiyatı en çok oynayan 4090 olur ilk fırsatta alınıp kenara koymak mantıklı olmaz mı?
Kesinlikle haklısın ancak gelecek ay askere gidiyorum ve döndükten sonra iş bulma sürecine girmem gerekiyor. Şu anda gelirim olmadığı için de öyle bir alım yapamıyorum :(

KC3000 seçimi yapın.
MEG prospect kasayı seçin.
Hocam bir şey sorabilir miyim? Önerdiğiniz kasanın üzerinde ki LCD paneli kullanabilmek için MSI anakart mı kullanmam gerek? İnceleme videolarına bakındım ve MSI control center üzerinden değişiklikler yapılabilir diyordu. Burdan yola çıkınca da anladığım kadarıyla MSI anakart entegre etmem gerekiyor galiba sisteme bu kasa için.

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısın ancak gelecek ay askere gidiyorum ve döndükten sonra iş bulma sürecine girmem gerekiyor. Şu anda gelirim olmadığı için de öyle bir alım yapamıyorum :(

Hocam bir şey sorabilir miyim? Önerdiğiniz kasanın üzerinde ki LCD paneli kullanabilmek için MSI anakart mı kullanmam gerek? İnceleme videolarına bakındım ve MSI Control Center üzerinden değişiklikler yapılabilir diyordu. Buradan yola çıkınca da anladığım kadarıyla MSI anakart entegre etmem gerekiyor galiba sisteme bu kasa için.

O kadar detayına pek hâkim değilim hocam.

O kadar detayına pek hâkim değilim hocam.
Anladım hocam teşekkür ederim. Eğer kasa MSI anakart üzerinden çalışıyorsa mecburen farklı bir kasa almak zorundayım çünkü eşdeğer Asus ve MSI anakartlar arasında 2-3 bin lira fark var. Kasayı da ekleyince bu fark 10 12k kadar bir fark oluyor. 10 12k da monitör parası denilebilir. Yine de teşekkür ederim ilginiz için.

Geri
Yukarı