RTX3050 için Cyberpunk 2077 grafik ayarları nasıl olmalı?

Baydar2

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming F15-RTX 3050 Intel İ5 11 Nesil-16 GB Ram-512 GB SSD-Hyperx Quadcast Mikrofon-Rampage Pulsar Kulaklık-Gamepower Saber RGB Klavye-Rampage Drop M3 Mause-Rampage Prote Laptop Fanı-Lenovo Legion R25i-30 Monitör
Meslek
Eğitmen
Cyberpunk 2077 indirdim bugün ancak oyunu açtığımda bütün grafikler çoğunlukla ultradaydı. Otomatik öyle ayarlamış ancak benim bilgisayarımda RTX 3050 var. Oyunda 20 ile 35 FPS arası değerler alıyorum ve sonuç olarak oyun kastığı için keyif alamadım. Bunun çözümü nedir? Kendim bilip bilmeden kurcalayıp oyunun grafiklerini de bozmak istemiyorum.

Cyberpunk 2077 indirdim bugün ancak oyunu açtığımda bütün grafikler çoğunlukla ultradaydı. Otomatik öyle ayarlamış ancak benim bilgisayarımda RTX 3050 var. Oyunda 20 ile 35 FPS arası değerler alıyorum ve sonuç olarak oyun kastığı için keyif alamadım. Bunun çözümü nedir? Kendim bilip bilmeden kurcalayıp oyunun grafiklerini de bozmak istemiyorum.
Maalesef grafiklerden kısmak zorundasınız. Bende de rtx 3050 4GB var. İnce ayarlar yapmalısınız. Mesela doku kalitesini ortada tutun. Yansıma kalitesini düşürerek, DLSS balanced açarak, gölge kalitesini düşürerek FPS artırabilirsiniz.

Öncelikle film greni, kromatik bozulma ve hareket bulanıklılığını kapatın. Grafik ayarlarını daha detaylı bir şekilde fotoğraf çekip atarsanız daha detaylı bir ayar verebilirim. Unutmayın ki özellikle hareket bulanıklılığı oldukça FPS kaybına sebep olur ne oyun oynarsanız oynayın ilk kapatacağınız ayar o olsun.

İşlemcin nedir ? Cyberpunk 2077 GPU kadar CPU'ya da yüklenen bir oyun. Düşük seviye bir işlemcin yoksa RTX 3050 ile 1080p medium detaylarda DLSS kalite de 60 FPS ortalama ile gayet güzel oynarsın.

Ayrıca kurcalamak ile grafik ayarları bozulmaz bunun bir sakıncası yok. İstersen tek tuşla eski varsayılan grafik ayarlarına tekrar alabilirsin.

Experience yerine kendin ayarla, bazı ayarların grafiğe çok etkisi yok ama hayvan gibi FPS yiyor. Örneğin doku kalitesini olabildiğince yükseğe almanı tavsiye ederim onun yerine diğer ayarlardan kıs.

Geri
Yukarı