Rehber Rufus ile Windows 11 TPM/Secure Boot/RAM gereksinimlerini kaldırma

Yeni Rufus 3.20 sürümü artık Windows 11 ISO yazarken gereksinimleri kaldırabiliyor! Tek yapmanız gereken Windows 11 ISO dosyasını seçtikten sonraki ekranda "Remove requirement for 4 GB+ RAM, Secure Boot and TPM 2.0" tikini işaretlemek! Artık yeni ISO'nuzda hiçbir Windows 11 gereksinimi olmayacak!

İndirin: Rufus

unknown.png

unknown2.png

İşlemci olarak i5-6600K anakart Gigabyte Z170 Gaming K3 kullanıyorum Rufus üzerinden gereksinimleri kaldırıp W11 kurulum yapsam, Valorant oynayabilir miyim? Secure Boot ve TPM'den kaynaklı problemler oluyormuş.

Bu zamana kadar hiç Valorant'ta TPM sorunu yaşamadım. Yaşamazsınız büyük ihtimalle.

Paylaşım için teşekkürler. Rufus ile çok kolay usb'yi hazırladım.

12 yıllık Lenovo Z500 model i5-3230M, 16 gb ram, ssd'li dizüstü bilgisayara windows 11'i 10 dakikadan daha kısa süre içinde yükledim. Şu an güncellemeleri sorunsuz indirip kurulumu sağlanıyor.

Yeni kurulum yapıldığı için şu an kullanım akıcı, onun için windows 10 ile kıyaslama yapmayacağım. Arasıra cs go oynarım, onu sorunsuz oynatırsa daha windows 10'a geri dönmem.

Yeni Rufus 3.20 sürümü artık Windows 11 ISO yazarken gereksinimleri kaldırabiliyor! Tek yapmanız gereken Windows 11 ISO dosyasını seçtikten sonraki ekranda "Remove requirement for 4 GB+ RAM, Secure Boot and TPM 2.0" tikini işaretlemek! Artık yeni ISO'nuzda hiçbir Windows 11 gereksinimi olmayacak!

İndirin: Rufus

Eki Görüntüle 1523682

Eki Görüntüle 1523689

Bu kadar uğraşmaya gerek yok, usb/dvd kurulumu nerden yapacaksanız kurulum ekranında desteklemiyor mesajı gelene kadar ilerleyin, devamında shift + f10 ile cmd ekranına, ordan da regedit yazarak kayıt defteri penceresine gelin, sonra local machine\system'i açtıktan sonra setup'ın üzerinde sağ tıklayıp yeni anahtar dedikten sonra oluşan klasöre LabConfig adını verip, üzerine gelip 2 adet yeni dword değeri 32 oluşturacak, birincisine BypassSecureBootCheck ismini verip değeri 1, ikincisine de BypassTPMCheck ismini verip yine değer olarak 1 verip ekranı kapatacak, cmd ekranına exit yazarak çıktıktan sonra hata mesajında çarpıya basıp tekrar kurulum sayfasına dönünce kurulumu başlat diyeceksiniz. Hepsi bu kadar ve en verimli işlem de, test ettiklerim arasında, bu. :)
Regedit.jpg

Bu kadar uğraşmaya gerek yok, usb/dvd kurulumu nereden yapacaksanız kurulum ekranında desteklemiyor mesajı gelene kadar ilerleyin, devamında Shift + F10 ile CMD ekranına, oradan da Regedit yazarak kayıt defteri penceresine gelin, sonra local machine\system'i açtıktan sonra Setup'ın üzerinde sağ tıklayıp yeni anahtar dedikten sonra oluşan klasöre labconfig adını verip, üzerine gelip 2 adet yeni dword değeri 32 oluşturacak, birincisine bypasssecurebootcheck ismini verip değeri 1, ikincisine de bypasstpmcheck ismini verip yine değer olarak 1 verip ekranı kapatacak, CMD ekranına exit yazarak çıktıktan sonra hata mesajında çarpıya basıp tekrar kurulum sayfasına dönünce kurulumu başlat diyeceksiniz. Hepsi bu kadar ve en verimli işlem de, test ettiklerim arasında, bu. :)
Eki Görüntüle 1883560

Konu da ki yöntem daha basit :)

Aslında bahsettiğim daha basit ama kimin nasıl işine gelirse. :)

Hocam burada ISO seçtikten sonra seçeneklerden konuda belirtilenleri işaretleyip yazma işlemini bekliyorsun bittikten sonra formata geçiyorsun direkt. Hangisi daha kolay sence? Gece bu yöntem ile format attım 10 dakika sürmedi.

Geri
Yukarı