Rusça olan Windows 10 nasıl Türkçeye çevrilir?

dowke

Picopat
Daha fazla  
RAM
16x16gB 3200 MHZ HYPERX
SSD veya HDD modeli
Kinsgtone 1000G
Ekran kartı
GYGBYTE RTX 4060 8gb
Anakart
AsRock
İşlemci
intel core i5-12400f
Arkadaşlar merhaba Windows 10 kurdurdum evin yanındaki bilgisayarciya. Ama Rusça version kurmus ve Türkçeye ceviremiyorum. Bilgisayarci bugün acmamis, kendim nasıl halledebilirim?

Arkadaşlar merhaba Windows 10 kurdurdum evin yanındaki bilgisayarciya. Ama Rusça version kurmus ve Türkçeye ceviremiyorum. Bilgisayarci bugün acmamis, kendim nasıl halledebilirim?
Nasıl rusça versiyonunu kurduğunuzu sorgulamayacağım. Ayarlardan dile gelip Türkçe dil paketi indirin.

Biraz uzagim bu konulardan bu islem sistemdeki seyleri silmeden yapilabilir mi ve para odeniyor mu?
Windows 10 ve 11 bedava indirilip kurulabiliyor, lisanslamak isterseniz de maksimum 100 liraya Windows 10 ürün anahtarı alıp hem 10 hem 11 için kullanabiliyorsunuz. Sistemdeki şeyleri silme konusunda da işletim sisteminin kurulu olduğu diski tamamen silmeniz gerekir format atarken.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rusların crackli versiyonunu indirip kurmuş heralde :/ tavsiyem bir daha gitmeyin o bilgisayarcıya... Dil ayarlarından, ilk önce dil ekleyip sonrasında bu dili kullan diyorsunuz. Sonrasında Microsoft Store'a girip tüm programları güncelle diyorsunuz seçtiğiniz dile güncelliyor.

Dilini değiştirmeyi geçtim direkt baştan fotmat atın Microsoft'tan düzgünce indirip. Windows 11 Home önerimdir. Yıl oldu 2024 bilgisayarcıya fomat attırmak mı kaldı?

Herkes bu işlerden anlamayabilir hocam...

Mahalledeki bilgisayarcının hiç anlamayan normal bir kullanıcıdan daha az anladığı da kesindir bence. Muhtemelen tozlu rafından bulduğu crackli Windows'u kurdu sisteme. Zaten 10 dakikalık bir rehber izleyerek bile kendisi kurabilir orijinal bir şekilde Windows'u. Anlamasına gerek yok.

Mahalledeki bilgisayarcının hiç anlamayan normal bir kullanıcıdan daha az anladığı da kesindir bence. Muhtemelen tozlu rafından bulduğu crackli Windows'u kurdu sisteme. Zaten 10 dakikalık bir rehber izleyerek bile kendisi kurabilir orijinal bir şekilde Windows'u. Anlamasına gerek yok.

Ben de IT sektöründe çalışıyorum hocam o yüzden herkes anlamayabilir dedim :) hani o geyiğine anlatılan fiş takma muhabbetini bizzat yaşadım.

Dediğinde haklısın herşeyin videosu/anlatımını internette bulabilirsin fakat olmayınca olmuyor işte.

Rusların crackli versiyonunu indirip kurmuş herhalde :/ tavsiyem bir daha gitmeyin o bilgisayarcıya... Dil ayarlarından, ilk önce dil ekleyip sonrasında bu dili kullan diyorsunuz. Sonrasında Microsoft Store'a girip tüm programları güncelle diyorsunuz seçtiğiniz dile güncelliyor.

Eyvallah hocam oldu biraz arastirarak bir şeyler ogrendim sizin dediginiz oldu sonunda.

Rusların crackli versiyonunu indirip kurmuş heralde :/ tavsiyem bir daha gitmeyin o bilgisayarcıya... Dil ayarlarından, ilk önce dil ekleyip sonrasında bu dili kullan diyorsunuz. Sonrasında Microsoft Store'a girip tüm programları güncelle diyorsunuz seçtiğiniz dile güncelliyor.

Abi hayatimda hic bilgisayarim olmadi internet kafelerden biraz uzakta oturyorum simdi calisip kendim ilk bilgisayarimi topladim. Yani ondan biraz uzagim bu konulara

Geri
Yukarı