RX 550 Aygıt Yöneticisi'nde devre dışı görünüyor

Quadramyl

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler, dün akşam oyunumun 3-5 FPS civarında açılmasıyla bilgisayarda bir sorun mu var diye baktığımda aygıt yöneticisinde ekran kartımın devre dışı kaldığını gördüm. Biraz araştırdığımda bazen sistemsel sebeplerden yaşanabildiği gibi ekran kartında da donanımsal problemler yaşanmış olabileceğini duydum. Benden önce bilgisayarı bir akrabam kullanmıştı bilgisayardan pek anlamaz. Bir şekilde o mu yaptı bilmiyorum. Ekran kartını etkinleştirmek istemedim bir sorun yaşanmasından korkuyorum. Ekran kartım Radeon RX 550. Alalı 2 yıl oldu yani muhtemelen garantisi de bitti. Teknik servise mi göndermeliyim yoksa basit bir sorunu anlama yöntemi var mı? Teknik servis garantisi olmadığı için çok yüksek fiyatlar alır mı? Bu konuda bilgisi olan biri yol gösterirse çok sevinirim.

Etkinleştirin hocam. Daha sonra da test yapıp durumuna bakın.

Bazen sürücülerde de sorun olabiliyor. Özellikle AMD tarafında. Mevcut sürücüleri temizleyip, tekrardan kurmak ta bir çözümdür.

Etkinleştirin hocam. Daha sonra da test yapıp durumuna bakın.

Bazen sürücülerde de sorun olabiliyor. Özellikle AMD tarafında. Mevcut sürücüleri temizleyip, tekrardan kurmak ta bir çözümdür.

Sağ olun hocam şimdi ekran kartını aktifleştirdim. Sürücüleri DDU ile temizledim şu an sürücüleri bir daha kuruyorum fakat şu anda da aygıt yöneticisinde ekran kartı gözükmüyor Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor. Birazdan inince sürücüleri kuracağım. Bu olay bir sorun yaratır mı?

Sağ olun hocam şimdi aktifleştirdim sürücüleri DDU ile temizledim şu an sürücüleri bir daha kuruyorum fakat şu anda da aygıt yöneticisinde ekran kartı gözükmüyor Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor. Birazdan inince sürücüleri kuracağım. Bu olay bir sorun yaratır mı?
Dilerim yaratmaz. Donanımsal bir sorun yoksa, sürücü kurulumu tamamlanacaktır.

Bu arada dikkat edin Windows sizden önce davranıp sürücüyü kurmasın. İndirin ve internet bağlantısını kesin.

Dilerim yaratmaz. Donanımsal bir sorun yoksa, sürücü kurulumu tamamlanacaktır.

Bu arada dikkat edin Windows sizden önce davranıp sürücüyü kurmasın. İndirin ve internet bağlantısını kesin.

Hocam şu an sürücüleri kurup bilgisayarı yeniden başlattım. Şu an ekran kartım gözüküyor ve eski hali gibi. Bir form düşüklüğü yok ancak ekran kartımda bir sorun olmasından şüpheleniyorum. Hem eski bir kart hem de ciddi bir süredir performansında düşüklük hissediyordum ancak attığınız testi yapmaktan biraz çekiniyorum çünkü donanımsal hasar alabilir diyor. Zaten kartım bozulmak için yer arıyormuş gibi geliyor ayrıca donanımsal bir hasar sonucu yeni bir kart almaya da şu anki durumum el vermez. Sizce yine de testi yapayım mı yoksa kart eski haline gelmişken dokunmayıp kullanmaya devam mı edeyim?

Hocam oyun oynayın. O da bir test sayılır. Yapacaksa zaten oyunda da yapar. İleride emin olduğunuz bir dönemde yaparsınız OCCT testini.

Isıları gözlemleyin sürekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı