RX 560 alınır mı?

Bütçe
3700
@Kaan Diktaş o sokette işlemci değiştirmek mantıklı olmayacağı için anakart+işlemci+RAM değiştirmesi gerekecek ki bu da haliyle bütçesini aşacak veya en iyi ihtimalle ekran kartı alacak parası kalmayacak. Pekala sizin dediğiniz daha mantıklı. Bu durumda idarelik GTX 1060 ayarında bir kart bulunur sonrasında ise komple sistem değişikliğine gidilir.

GTX 1000, RX 500 serisi vb. bu saatten sonra alanın elinde patlar yaşı gereği. Çoğunun VRAM'leri bitik durumda.

@Kaan Diktaş o sokette işlemci değiştirmek mantıklı olmayacağı için anakart+işlemci+RAM değiştirmesi gerekecek ki bu da haliyle bütçesini aşacak veya en iyi ihtimalle ekran kartı alacak parası kalmayacak. Pekala sizin dediğiniz daha mantıklı. Bu durumda idarelik GTX 1060 ayarında bir kart bulunur sonrasında ise komple sistem değişikliğine gidilir.

i5-4460 elinden çıkarıp i7-4790 + 1660S'ya da Ti olabilir gibi aslında.

RX 5500 XT 8 GB bence en iyi seçenek gibi. İşlemci değişimi olursa durum biraz değişir.

@kino GTX 16 serisinden bir kart bakılabilir o halde. @Kaan Diktaş i7-4790 gibi bir işlemcinin yüksek ihtimal ikinci el piyasa fiyatı uçuk olur diye tahmin ediyorum.

Sormayın hocam. Piyasa berbat. Arkadaşların dediği gibi 5500XT alınabilir gibi. Biraz darboğaz yaratır ancak çok sorun olmaz.

Yaratır. Sanal çözünürlük ile 2K da daha az sorun yaratır o kart ile 2K da ne yaparsın onu bilemeyiz. :D Şahsen i7-4790 ile 1660S'ya da Ti alın derim.

Yaratmaz yahu niye yaratsın, elindeki 4/4 işlemci zaten güncel oyunlarda 1050 Ti ile bile kombine etse %100'e kafa atacaktır.

DDR3 devri temelden bitik durumda oraya takabildiği en iyi kartı taksın, DDR4'e yükseltene kadar devam etsin öyle.

Yaratır. Sanal çözünürlük ile 2K da daha az sorun yaratır o kart ile 2K da ne yaparsın onu bilemeyiz. :D şahsen i7-4790 ile 1660S'ya da Ti alın derim.

Hocam bence FPS oyunu oynamazsa her oyunda ciddi sorun yaşamayabilir. Ben RX 5500 XT ile i5 3470 kullanmıştım. Ark Survival Evolved en yüksek ayarda 50 FPS veriyordu drop olmadan.

Geri
Yukarı