RX 570 sistem siyah ekran hatası

qyasarkl

Zeptopat
Daha fazla  
Herhangi bir flash bellek kullanmadım. Normal Windows Update'e Windows 11 güncellemesi geldi. Yüklemek için hazır uyarısı aldım, bende yükledim. Hani yükseltme için.

Sonra işlem bitince yeniden falan başladı, klasik Update bitişi gibi. Bitti sonra bilgisayar açılmak için yeniden başladı. Sonra BIOS'a girdi kendi kendine. Sonra 'Invalid signature detected. Check Secure Boot policy in setup' hatası aldım. Araştırdım biraz, Secure Boot'u diye bir şeyi kapattım. Yeniden başlattım, sonra ekran hiç gelmedi. Anakart pilini çıkardım, taktım, düzelmedi. Anakart güç kablosunu çıkardım, taktım, olmadı.

RAM'leri çıkardım, taktım, olmadı. Ekran kartı denedim, yine olmadı. Sorun nedir şimdi? Tekrar Windows 10 dönmek istesem belki sorun çözülür. Ama ekran hiç gelmiyor ve ayrıyeten sistemim aslında Windows 11 için her şeyi karşılıyor, ama bilmiyorum sıkıntı ne? Gözünüzü seveyim, yardımcı olun.

Sistemim:
RX570 4 GB - AMD Ryzen 1600 - 16 GB RAM - SSD M.2 128 GB - B450M S2H v2.

Jumper ile BIOS sıfırlama deneyin. Sistem açılırsa BIOS'a girmeyin bırakın Windows açılsın.

Son düzenleme:
Başka bir bilgisayar yardımıyla Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazdırın ve kendi bilgisayarınıza yüklemeyi deneyin.

BIOS'tan USB belleği birincil disk olarak seçin yükleme ekranı gelecektir. Ama dosyalarınız silinir hocam.

Jumper ile BIOS sıfırlama deneyin. Sistem açılırsa BIOS'a girmeyin bırakın Windows açılsın.

Ekran gelmiyor hiçbir türlü anlamadım anakarttaki BIOS pilini çıkardım taktım olmadı hatta en son komple çıkardım yine olmadı nasıl yapacağım inanın biri yardım etse de yapsam diye bekliyorum sadece.

Başka bir bilgisayar yardımıyla Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazdırın ve kendi bilgisayarınıza yüklemeyi deneyin.

BIOS'tan USB belleği birincil disk olarak seçin yükleme ekranı gelecektir. Ama dosyalarınız silinir hocam.

Flash bellek ayarladım dediğin gibi ama ekran gelmediğinden hiçbir işlem yapamıyorum.

Geçenlerde benzer sorun bu şekilde çözüldü.

Geri
Yukarı