RX 5700 sistem yeşil ekran veriyor

SmauG52

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar testleri yaptım ekran kartını yüke soktum sorun cıkmadı işlemciyi soktum cıkmadı SSD soktum cıkmadı.
Power yeni aldım sırf yesil ekran veriyor diye.
Bazen oyunda veriyor cok yük bindiren oyun değil.
Az önce açtım PC'yi Google'ye girdim verdi yeşil ekran.
Eskiden verdiginde bir ses geliyordu ses de gelmedi ilginc var mı bilen sebebini.

Sistemim: RX 5700 Mech GP OC.
Ryzen 5 2600X darboğaz yok.
AMD B450 PRO VDH Max.
Panter RAM 3000MHz 8x8=16 GB.
Zalman ZM 600 - txıı 600W 80 Plus.
SSD Crucial 240 GB.

Hocam 10 insandan 2'si yaşamaz elbet, ama siz yaşamıyorsunuz diye de yaşayan insanları görmezden gelmek saçma olur.
Tabi haklısınız, sadece söyleyeyim bende RTX 2060 lı bir sistem alacaktım ama bu sistem bayağı indirimliydi o yüzden aldım ve bende sorun çıkmadı. Ama AMD nin bu konuda kökten çözüm bulması lazım.

590 n

590'Dan şikayetçi olup yine gidip 5600 XT almışsın gelip burda boş yapma. Sen 300 500 verip alsaydın Nvidia o zaman.
Konuşmalarına dikkat etmeni öneririm. Açıklama yapılası biri değilsin ama hadi açıklayayım durumu, ekranım yalnızca freesynce destekliyor nvidia alsam erkran da değişmek zorunda kalabilirdim, senin kadar paramız yok malesef hem ekran kartı hem ekran aynı anda alamıyorum. 2. olarak bu kartı çok övdüler, çöp değil güzel kart ama wattman hataları var.

Hocam yazdığımda görmezden gelmek gibi bir şey yok adam tavsiye veriyor kendi yapmıyor.

RX serilerinin hepsi sorunlu zaten önceki kartım ASUS ROG STRIX RX570 şu anda Sapphire Nitro+ RX580 kullanıyorum iki sistemide ikinci el aldığım için mecburen AMD GPU almak zorunda kaldım. İkisinde de yazılımdan ve WattMan hatalarından çok çektim. Akıllandım NVIDIA'dan şaşmam.

Bu konuda GPU frekansi düşürmekten başka bir şey önermiyorum.

Herhalde bu gördüğüm 50. Wattman hatası. Technopat en büyük forum değil, ama burada bile bu kadar çok konu açılıyorsa dünya çapında nasıl oluyor kim bilir.

Ekranım yalnızca FreeSync destekliyor.

Açıklama yapılası biri değilsin diyorsun, cahil olan sensin. FreeSync açılan monitörlerde G-SYNC de açılıyor. Zengin olduğumu nereden çıkarttın? Ben de AMD kullanıyorum.
senin kadar paramız yok malesef
Sistemin benim sistemimden pahalı bu arada. :)

RX 5000 serisi önerenler cevap bile yazmaz şimdi.

DDU ile ekran kartı Driverinizi silip en güncel WHQL olanı kurun.
Tabii canım önerenlere bildirim gidiyor ya.

"Aha sizin önerdiğiniz kart ayvayı yedi koş!
-Moderasyon Ekibi

DDU ile sürücülerini kaldır ve güncel WHQL sürüm kur.
Kusura bakmayın ama 5700'ü kimse önermiyor. 5000 serisinin en sorunlu kartı. Ha, eğer öneren varsa sıkıntı ondadır, AMD önerenlerde değil.

Bazen çok iyi indirimler oluyor ve alternatif olarak riskleri yazıp 5700XT önerilebiliyor.
5700XT ve 5700 apayrı kartlar. 5700XT'nin 2070S'e; 5700'ün 2060S'e eşit olması bile ne kadar farklı kartlar olduğunu kanıtlıyor.

5700'de 5700XT'ye göre daha fazla sorun yaşanıyor.

Ayrıca, 5700XT'yi ben de öneriyorum. Alınası bir kart.

Geri
Yukarı