RX 580 İçin 450W Yeterli mi?

özgün9090989

Hectopat
Merhaba. ben yeni bir sistem alacaktım anakart falan seçtim ama şöyle bir şey takıldı aklıma. Alacağım kasanının güç kaynağı 450W ekran kartının güç tüketimi de 235W sizce bir sorun olur mu?

Kasa ve ekran kartı:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. ben yeni bir sistem alacaktım anakart falan seçtim ama şöyle bir şey takıldı aklıma. Alacağım kasanının güç kaynağı 450W ekran kartının güç tüketimi de 235W sizce bir sorun olur mu?

Kasa ve ekran kartı:

1- Yeterli değil.
2- PSU hafife alınacak bir parça değil. Everest gibi bir markaya sistemi emanet etme.

1- Yeterli değil.
2- PSU hafife alınacak bir parça değil. Everest gibi bir markaya sistemi emanet etme.

PSU yetersiz, hele ki Everestse yanından bile gelmeyin. Sakın hata edip o kasayı almayın.
Bütçeniz yoksa en azından bunu tercih edin: Fsp Bundle Cmt110a+50ern 500w 80+sılver Mıdtower Gamıng Kasa - n11.com
Bütçenize uygunsa Corsair Spec Delta 550W alabilirsiniz.

Merhaba bilgisayarım yandığı için ben de böyle bir sistem satın aldım. Böyle bir sistem alsam beni en fazla 1 yıl filan götürmez mi ? İleriki zamanlarda psu değiştirebilirim.

Merhaba bilgisayarım yandığı için ben de böyle bir sistem satın aldım. Böyle bir sistem alsam beni en fazla 1 yıl filan götürmez mi ? İleriki zamanlarda psu değiştirebilirim.
Eski sistem zaten yanmış yeniden böyle bir PSU alarak neden yeniden sistemi yakmak istiyorsunuz anlamadım.

Bilmeden aldım. Şöyle bir şey yapma şansım var mı ? Kışın çok fazla bilgisayara giremiyorum şimdilik böyle kullansam ileri ki yaz mevsiminde yeni psu alıp taksam olabilir mi? Hatta kasa bile değiştirebilirim.
Ateşe körükle girmeyin ve düzgün bir marka PSU almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı