RX 580 ile i7 11700K darboğaz yapar mı?

mechimechi

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu anki bilgisayarım eskidiği için yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Bu yüzden bir tanıdıktan içerisinde RX 580 8 GB ekran kartı ve i7 11700K işlemci bulunan bir ikinci el toplama kasayı satın almayı planlıyorum, sizce darboğaz yapar mı? Ayrıca işlemcinin içerisinde soğutucuda var.

Nesi saçmadır?

İşlemci RX 580e göre fazlasıyla yeni 580 çok eski bir kart ve ömrünü doldurma yolunda artık, eğer ki yeni bir sistem alıyorsanız RTX 2060 aşağısı bir şey veya RX 5700 XT altı bir şey almayınız. Sistemin fiyatı nedir bir de hocam onu da söyleyin.
O ekran kartı Cyberpunk, Starfield vb oyunları tatmin edici ayarlarda oynatmaz işlemci gayet iyi fakat o ekran kartı ile o işlemciden tam performans alamazsınız çoğu oyunda.

İşlemci RX 580e göre fazlasıyla yeni 580 çok eski bir kart ve ömrünü doldurma yolunda artık, eğer ki yeni bir sistem alıyorsanız RTX 2060 aşağısı bir şey veya RX 5700 XT altı bir şey almayınız. Sistemin fiyatı nedir bir de hocam onu da söyleyin.
O ekran kartı Cyberpunk, Starfield vb oyunları tatmin edici ayarlarda oynatmaz işlemci gayet iyi fakat o ekran kartı ile o işlemciden tam performans alamazsınız çoğu oyunda.

Dostum zaten RTX 2060 ve RX 5700 XT ile RX 580'in arasında 1,5 yıl fark var sadece, RTX 2060 eski olmuyorda RX 580 mi çok eski oluyor?

Dostum zaten RTX 2060 ve RX 5700 XT ile RX 580'in arasında 1,5 yıl fark var sadece RTX 2060 eski olmuyorda RX 580 mi çok eski oluyor?

GDDR5 bir kart, 580 kartların çoğunluğu hor kullanılmış veya yorulmuş kartlar oluyor, eski bir mimari kullanıyor, 200W enerji çekiyor, işlemcini kısıtlıyor.
Paran varken ve alıyorken güzel ve daha yeni bir kart alman için yardımcı olmaya çalışıyoruz hocam.
Bütçeniz nedir ve bu sistemin fiyatı nedir yazarsanız daha net şekilde yardımcı olabiliriz.
Kartın üreticisi, PSU watt değeri markası modeli gibi şeylerde önemli ek olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı