RX 580 sistem BIOS pili tak-çıkar yapılmadığı sürece açılmıyor

Cazibe

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Dual Radeon RX 6700 XT 12GB

Ryzen 5 5600

ASUS TUF A520M Plus.

ID-Cooling FrostFlow X 240 RGB.

Corsair Vengeance RGB PRO 16 GB (2X8) 3600 MHz DDR4 CL18

Adata XPG NVMe M.2 SSD 512 GB.

WD 500GB blue SATA 3.0 SSD.

Rampage X-horse 650W 80 Plus Bronze 4x120mm.
Merhaba ilk başta konuya en baştan gireyim RX580 4 GB ekran kartım vardı ASUS Dual sorunsuz bir şekilde oynuyorum ama artık oyunlarda yetmemeye başladı ve 8 GB modelini aramaya başladım. O sırada ekran kartımı sattım, Sapphire RX 580 Nitro SE 8 GB versiyonunu buldum aldım 2. el olarak. Taktım, direkt driver okudu. Ondan sonra temiz bir kurulum olması için driver kurayım dedim, ardından bilgisayar hiçbir şekilde açılmadı. Kasa açılıyor görüntü yok. Ardından ekran kartında bir problem vardır diye ekran kartını iade ettim. Sanırım mining çıkışlıydı kurtuldum. Ardından XFX 580 8 GB modelini aldım. Tertemiz bir kart, taktım çalışıyor güzel ama bu sefer anakartta BIOS pilini çıkarıp takmadan veya çıkarmadan görüntü gelmiyor. Geldiğinde ise hep uyarı veriyor. F1 basıp BIOS atıyor oradan zorla Windows açıyorum ama hiçbir şekilde görüntü vermiyor. RAM'leri sattım, 2 tane HyperX çift kanal 16 GB RAM yaptım ama hiçbir fayda yok. BIOS pilini yeni aldım, fayda yok. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ilk başta konuya en baştan gireyim RX580 4 GB ekran kartım vardı ASUS Dual sorunsuz bir şekilde oynuyorum ama artık oyunlarda yetmemeye başladı ve 8 GB modelini aramaya başladım. O sırada ekran kartımı sattım, Sapphire RX 580 Nitro SE 8 GB versiyonunu buldum aldım 2. el olarak. Taktım, direkt driver okudu. Ondan sonra temiz bir kurulum olması için driver kurayım dedim, ardından bilgisayar hiçbir şekilde açılmadı. Kasa açılıyor görüntü yok. Ardından ekran kartında bir problem vardır diye ekran kartını iade ettim. Sanırım mining çıkışlıydı kurtuldum. Ardından XFX 580 8 GB modelini aldım. Tertemiz bir kart, taktım çalışıyor güzel ama bu sefer anakartta BIOS pilini çıkarıp takmadan veya çıkarmadan görüntü gelmiyor. Geldiğinde ise hep uyarı veriyor. F1 basıp BIOS atıyor oradan zorla Windows açıyorum ama hiçbir şekilde görüntü vermiyor. RAM'leri sattım, 2 tane HyperX çift kanal 16 GB RAM yaptım ama hiçbir fayda yok. BIOS pilini yeni aldım, fayda yok. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Sorunun ekran görüntüsünü yollayabilir misiniz?

en son yapacağım şey 2.el rx580 bir kart satın almak olurdu, açıkçası ilk defa böyle bir sorun duydum. size tavsiyem gtx1660 gibi kartlara geçiş yapmak. O kart size çok sorun çıkartacaktır bence mantıklı bir hareket olmamış

Merhaba ilk başta konuya en baştan gireyim RX580 4 GB ekran kartım vardı ASUS Dual sorunsuz bir şekilde oynuyorum ama artık oyunlarda yetmemeye başladı ve 8 GB modelini aramaya başladım o sırada ekran kartımı sattım Sapphire RX 580 Nitro SE 8 GB verdsiyonunu buldum aldım 2. el olarak taktım direk driver okudu ondan sonra temiz bir kurulum olması için driver kurayım dedim ardından bilgisayar hiçbir şekilde açılmadı kasa açılıyor görüntü yok ardından ekran kartında bir problem vardır diye ekran kartını iade ettim sanırım mining çıkışlıydı kurtuldum ardından XFX 580 8 GB modelini aldım tertemiz bir kart taktım çalışıyor güzel ama bu sefer anakartta BIOS pilini çıkarıp takmadan veya çıkarmadan görüntü gelmiyor geldiğinde ise hep uyarı veriyor F1 basıp BIOS atıyor oradan zorla Windows açıyorum ama hiçbir şekilde görüntü vermiyor RAM'leri sattım 2 tane HyperX çift kanal 16 GB RAM yaptım ama hiçbir fayda yok BIOS pilini yeni aldım fayda yok ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Sorunun ekran görüntüsünü yollayabilir misiniz?
Sorun bu hocam

en son yapacağım şey 2.el rx580 bir kart satın almak olurdu, açıkçası ilk defa böyle bir sorun duydum. size tavsiyem gtx1660 gibi kartlara geçiş yapmak. O kart size çok sorun çıkartacaktır bence mantıklı bir hareket olmamış
hocam haklı olabilirsiniz bütçeme göre bunu alabildim temiz ama sorun yok yakın bir tanıdıktan aldım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-08-06 saat 21.36.52.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-06 saat 21.36.52.jpg
    150,6 KB · Görüntüleme: 14
CPU fan girişini tam takamamışsınız kontrol ediniz.
hocam herşey doğru bilgisayarı sıfırdan dahi topladım farklı ekran kartı farklı ram farklı işlemci farklı psu bile denedim ama hiçbir şekilde düzeltemedim

İşlemci soğutucusunun fan girişi takılmamış ise bu hatayı verir.
tamam tekrardan çıkarıp takayım o halde sağolun

İşlemci soğutucusunun fan girişi takılmamış ise bu hatayı verir.
Aynı devam ediyor bios pilini çıkarıp takıyorum öyle çalıştırabiliyorum çok can sıkıcı bir problem

Ve tekrardan açılınca böyle bir sorun verdi

Dosya Ekleri

• sorun.jpg
    sorun.jpg
    150,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı