Çözüldü RX 6600 değişken saat hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhabalar.

Yakın bir zaman önce farkına vardığım ve sorun olarak gördüğüm bir durumu sizlere danışmak istedim. Sapphire RX 6600 ekran kartım masaüstünde ve boştayken belirli bir saat hızına kendisini sabitleyip makul seviyelerde ısınırken, tarayıcıya geçiş yaptığımda dinamik bir saat hızını benimseyip ısısı düşüyor. Aşağıya görselleri sunacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Masaüstü (boşta):

1.JPG

2.JPG

Tarayıcı (yükte):

3.JPG

4.JPG

Son düzenleme:
Çözüm
Mevcut konuyu tam olarak çözebilmek için Reddit üzerinden eriştiğim konudaki son yorumu uyguladım ve işe yaradı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"SOLVED! I just had this issue, tried to run the installer with the "repair" option, but it said some error and did nothing. So I tried to uninstall and reinstall it, which worked, but didn't help. But finaly I have found the trick. You need to go through all the lightning channels and set all of it to the "static color" be sure, that you haven't left any murals selected. It will automatically remove the QmlRenderer.exe from running processes, and the GPU will be cool again."

Kısacası Corsair'in bu Beta aşamasında Murals özelliği sorunlu.
Wallpaper Engine kullanıyor musunuz? Bende genelde video izlerken saat hızı sabitleniyor.

Eki Görüntüle 1648108

Boşta ise 4MHz'e kadar düşüyor.

Eki Görüntüle 1648110

144Hz monitör kullanıyorum.
Hayır, hocam. Az önce QmlRenderer adlı bir uygulamadan dolayı sorun olduğunu öğrendim.

Başlangıçta varsa kaldır. Aynı şekilde iCue ben de kullanıyorum fakat QmlRenderer diye bir uygulama yok bende.
Başlangıç üzerinde bulunmuyor. Corsair iCUE'yu silip tekrar yükleme düşüncem var.

@Uchiha Shisui
Tam da acaba arka planda çalışan senin görmediğin bir uygulama mı var diye soracaktım ki zaten fark etmişsin. Çözülmesine sevindim.
Virüs konusunda ise olacağını bende sanmıyorum ama istersen Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsin. Sana kalmış.

Hayır, hocam. Az önce QmlRenderer adlı bir uygulamadan dolayı sorun olduğunu öğrendim.

Başlangıç üzerinde bulunmuyor. Corsair iCUE'yu silip tekrar yükleme düşüncem var.
Düzeltme yapayım, konumda dosya var ama arkaplanda çalışmıyor. Belki ekipmandan ekipmana değişiyordur.

Düzeltme yapayım, konumda dosya var ama arka planda çalışmıyor. Belki ekipmandan ekipmana değişiyordur.
Tüm Corsair bileşenleri bunlar ama silip tekrar yükleyince inceleyeceğim.

1.JPG

@Uchiha Shisui
Tam da acaba arka planda çalışan senin görmediğin bir uygulama mı var diye soracaktım ki zaten fark etmişsin. Çözülmesine sevindim.
Virüs konusunda ise olacağını bende sanmıyorum ama istersen Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsin. Sana kalmış.
Görmüşken bir test yapayım. Teşekkür ettim.

Mevcut konuyu tam olarak çözebilmek için Reddit üzerinden eriştiğim konudaki son yorumu uyguladım ve işe yaradı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"SOLVED! I just had this issue, tried to run the installer with the "repair" option, but it said some error and did nothing. So I tried to uninstall and reinstall it, which worked, but didn't help. But finaly I have found the trick. You need to go through all the lightning channels and set all of it to the "static color" be sure, that you haven't left any murals selected. It will automatically remove the QmlRenderer.exe from running processes, and the GPU will be cool again."

Kısacası Corsair'in bu Beta aşamasında Murals özelliği sorunlu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı