Çözüldü RX 6600 kartta Alt+Tab yaptıktan sonra WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
Goodram 8x2 16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
H610M V2
İşlemci
i3 12100F
Arkadaşlar sorun 24.2.1'den itibaren olmaya başladı sanırsam. RE7 oynarken fark ettim Alt+Tab atıp geri dönünce oyun donuyor sonra siyah ekrana geçip ardından zaman aşımı hatası gösteriyor. Kenarlıksız pencere modu ile çözdüm lakin aynı sorun GTA 5 de de mevcut. Üstelik windowed fullscreen olmasına rağmen yine de çöküyor. LSPDFR oynadığım için rage plugin Hook'un yüklenme ekranında uzunca beklemem gerekiyor. Bu esnada Alt Tab atıp internette geziniyorum. Bazen sorun çıkarmazken bazen de oyundan atıp zaman aşımı hatası veriyor. Bu 2 oyunda da oluyor. Alt Tab attıktan sonra oyuna girmeye korkar oldum. Ne yapabilirim? En yeni ve stabil sürücü öneriniz var mı?

Çözüm
Dediğiniz kategori yok.
Eki Görüntüle 2178647

Ayrıca tam şuan da çöktü... Sürücüden kaynaklı olabilir mi? Siz hangi sürücüyü kullanıyorsunuz.
Hocam bu bağlantıdaki işlemleri yapar mısın?

24.3.1 sürümü kurulu fakat bu hatanın eğer ki benim problemimin aynısıysa driver ile hiçbir alakası yok ne yazık ki. Bilgisayarınızdaki depolama birimlerini söyler misiniz? M2, ssd, hdd
MLD M2 SSD 500GB, Oyunlarda 1 TB HDD kullanıyorum.

Bir alttaki çözüme bakacağım bir de.

MLD M2 SSD 500GB, Oyunlarda 1 TB HDD kullanıyorum.

Bir alttaki çözüme bakacağım bir de.
Tamam tahmin ettiğim gibi sisteminizde HDD var ve yine tahmin ediyorum ki eski bir HDD doğru mudur? Eğer öyleyse (ki değilse bile) HDD bağlantısını direkt olarak anakarttan söküp dener misiniz? Benim bir çözümüm bu olmuştu.

Bir de ek olarak şöyle bir problemim vardı; Windows M2 SSD'ye kuruluydu fakat Windows Boot dosyaları HDD'ye girmişti bir şekilde. Karman çorman bir şey olmuştu yani. HDD bağlantısını söktükten sonra Windows'u temiz bir şekilde SSD'ye kurmuştum.

Bir ek daha yapıyorum; eğer ki sorununuz çözülmez ise minidump dosyanızı paylaşır mısınız?

Bir de ek olarak şöyle bir problemim vardı; Windows M2 SSD'ye kuruluydu fakat Windows Boot dosyaları HDD'ye girmişti bir şekilde. Karman çorman bir şey olmuştu yani. HDD bağlantısını söktükten sonra Windows'u temiz bir şekilde SSD'ye kurmuştum.
Bu sorunu ben de yaşamıştım EFI bölümü HDD'ye kayıtlıydı SSD'ye EFI bölümü oluşturup HDD'dekini silerek çözmüştüm.

Tamam tahmin ettiğim gibi sisteminizde HDD var ve yine tahmin ediyorum ki eski bir HDD doğru mudur? Eğer öyleyse (ki değilse bile) HDD bağlantısını direkt olarak anakarttan söküp dener misiniz? Benim bir çözümüm bu olmuştu.
HDD sökülü iken de denemiştim.

RAM XMP açık değil bir yerde XMP açınca vermediğini gördüm bir de onu deneyelim evde değildim dediğiniz konudakileri yapacağım.

@Creaters Şu an sorun gözükmüyor denilen ayarları yapınca ancak çözülmüş gibi hissetmiyorum bir yerde okudum wattmanın sebeplerinden biri ram ve PSU dan kaynaklıymış benim bu 2 donanımdan biri yüzünden bilgisayarı ilk açtığımda reset atmadan görüntü gelmiyor. Gamebooster marka psu zaten en yakın zamanda test ettireceğim sistemi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı