Çözüldü RX 6600 sistemde ekran kartı %100 iken işlemci %80 kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

La sante

Attopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci: İntel i5 12400f
ekran kartı: XFX RX 6600
ram: Apacer Panther 2x8 3200mhz
ssd: Kioxia exeria 500gb m2ssd
anakart: Asus b760m-k d4
psu: Fsp 550w hyper pro 80 plus
kasa: Msı mag forge m100r
İşlemcim i5 12400F oyunlarda RX 6600 ekran kartım %100 kullanırken işlemcim ise %80 civarında çalışıyor. Bunu bana açıklayabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Optimasyonu kötü diye duymuştum oyunun Rise of the Tomb Raider oyununda tamamen Full ayarlarda islemcim %60 %70 kullanıyor.

Normal değerler, açık dünya ve fazla NPC olan oyunlar işlemci katilidir. Optimizasyon da bir etmen tabii ki, TLOU1 oyununda 8 çekirdekli 5700X3D ile %90 kullanımı gördüğüm oldu.
FPS'i sınırsız yaptıysan normal, eski de olsa açık dünya oyunu ve çok fazla NPC var. İşlemciye yüklenir.

Optimizasyonu kötü diye duymuştum oyunun Rise of the Tomb Raider oyununda tamamen Full ayarlarda islemcim %60 %70 kullanıyor.

Optimasyonu kötü diye duymuştum oyunun Rise of the Tomb Raider oyununda tamamen Full ayarlarda islemcim %60 %70 kullanıyor.

Normal değerler, açık dünya ve fazla NPC olan oyunlar işlemci katilidir. Optimizasyon da bir etmen tabii ki, TLOU1 oyununda 8 çekirdekli 5700X3D ile %90 kullanımı gördüğüm oldu.

Çözüm
Bir de konudan bagımsız MSI Afterburner'ı oyunu açınca sayaç direk çalışır mı?

Geri
Yukarı