RX 6600 ve i3 10100F sistem Micro Stutter yapıyor

tolgatti

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper 8x2
SSD veya HDD modeli
James Donkey 480 GB SATA SSD
Ekran kartı
RX 6600 PULSE
Anakart
B460 M A PLUS
İşlemci
I3 10100F
Merhaba, Sapphire Pulse RX 6600+ i3 10100F işlemciye sahibim. Oyunlarda anlık olarak takılma oluyor nadiren. Bu da oyun deneyimini oldukça bozuyor. Sadece oyun donuyor, arka planda Discord devam ediyor. Donmalar yaklaşık 0.5 saniye kadar sürüyor. AIDA 64 CPU ve GPU stres testi yaptığımda sıcaklıkların 75 dereceyi aşmadığını görüyorum. Sistemde XMP açık, çeşitli BIOS optimizasyonları mevcut (sabit clock hızı, XMP, Fast boot kapalı, işlemci fanı son hız.) Radeon ayarları da minimum seviyede ve gamedvr, Xbox Game Bar kapalı. Oyunlar ve sistem SSD üzerinde. Escape from Tarkov oyununda 90 FPS almama rağmen oyun akıcı gelmemekte. Sanki aldığım FPS'i hissedemiyorum ve anlık takılmalar oluyor.
RX 6600 Sapphire Pulse.
i3 10100F.
Patriot Viper 8x2 3200 MHz (2666 MHz sabit çalışıyor.)
Hador HD412 500W Power Supply.
MSI B460 M A Plus anakart.
James Donkey 480 GB SATA SSD.
BenQ XL2411K 144 Hz monitör (1.4 DisplayPort ile bağlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sistem yük testinde aldığım değerler bunlar.
Sistemdeki watt harcama olayını bu şekilde fazla detaylı alamayız ölçü aletleriyle ölçmek gerekebilir sisteminde rgb aydınlatmalar çoklu fanlar varsa bunları iptal ederek güç tüketimini azaltıp denermisin azda olsa takılmalar azalıcakmı onu kontrol etmiş oluruz hatta elinde 500 watt üstü bir psu yada 350 300 civarı başka psu varsa anakart beslemeleri be ekran kartı beslemeni ayırıp 2 psu kullanarak sistemini açıp denemeni bir tavsiye ederim bunlarıda yapacak imkanınız yoksa güç ayarlarından yüzde 100 kullanım değil düşün güç tasarufuna alıp bir denemenizi tavsiye ederim

Sistemdeki watt harcama olayını bu şekilde fazla detaylı alamayız ölçü aletleriyle ölçmek gerekebilir sisteminde rgb aydınlatmalar çoklu fanlar varsa bunları iptal ederek güç tüketimini azaltıp denermisin azda olsa takılmalar azalıcakmı onu kontrol etmiş oluruz hatta elinde 500 watt üstü bir psu yada 350 300 civarı başka psu varsa anakart beslemeleri be ekran kartı beslemeni ayırıp 2 psu kullanarak sistemini açıp denemeni bir tavsiye ederim bunlarıda yapacak imkanınız yoksa güç ayarlarından yüzde 100 kullanım değil düşün güç tasarufuna alıp bir denemenizi tavsiye ederim
Peki yeni bir PSU almam gerekirse F/P öneriniz ne olacaktır?

Stutter her parçadan olabilir bunun tespitini yapmak çok çok çok zor. Ben sistemimdeki neredeyse her parçayı değiştirdim (RAM hariç) ancak hala kurtulamadım. Sana kesin şu parçadadır diyemeyiz. Ya tek tek bütün parçaları değiştireceksin ya da yedeği varsa onu takıp test edeceksin. Bu o kadar lanet bir şey ki sana hiçbir yol göstermiyor. Hatta daha ileri gidip elektrik tesisatından bile çıkanı oluyor.

Geri
Yukarı